Budujemy nową Łódź

To hasło przewodnie, każdej kolejnej ekipy, przejmującej stery w ukochanym mieście. I fakt, Łódź się zmienia, przynajmniej centrum, tyle i tylko tyle.

Powody do zadowolenia ma Prezydent – dostała absolutorium. Dzięki swojej partii i przystawki, kupionej etatami. Zdrowy rozsądek zachowali Radni opozycji. Ale w mniejszości nie są w stanie wykonać żadnych działań. Trzeba nie mieć odrobiny krytycyzmu aby tej kobiecie udzielić absolutorium, tym samym stwierdzić, że wszystko jest OK.
A co z wodą z miejskich wodociągów zatrutą kałowymi bakteriami. Wodą którą wielu z nas pije prosto z kranu ( w tym dzieci) z namową włodarzy.
A co z komunikacją miejską po wprowadzeniu nowego Rozkładu jazdy. Przepraszała Łodzian.
A co z nie dokończonym programem 100 wyremontowanych kamienic. Jako ciekawostkę podam, że w tych niby wyremontowanych też usterka goni usterkę.
A dla przykładu jeszcze jeden pikantny szczegół. Na ul Tuwima stoi wyremontowany budynek w którym ponad 20 mieszkań jest nie zasiedlonych. Czyli wszystko w mieście Łodzi bez zmian. Ważne żeby Prezydentowa miała dobre samopoczucie i dobrze spała.

Krzysztof Łysyganicz