Szanowne Koleżanki, Koledzy, Członkowie, Sympatycy Samoobrony,

11 listopada to dzień, który powinniśmy uczcić godnie, razem, ciesząc się wolnością o jaką walczyli nasi przodkowie oddając życie, przelewając krew 100 lat temu, abyśmy dziś mogli żyć oraz pracować w wolnym kraju.

Z żalem przyjmuję fakt, że elity nie rozumieją co to jest patriotyzm narodowy. Proszę Was, abyście nie brali przykładu z Warszawy i świętowali godnie ten dzień. Uczcijmy ten dzień w naszych małych ojczyznach: gminach, powiatach, województwach razem z tymi, dla których najważniejsza jest wolność i niepodległość.

Noście wysoko nasze sztandary z dumą patriotyzmu narodowego. Nasze hasło jest zawsze aktualne: CZŁOWIEK – RODZINA – PRACA – GODNE ŻYCIE. Nasza flaga jest biało-czerwona. Przestrzegamy zasad BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

Przewodniczący,
Lech Kuropatwiński

W dniu 29.09.2018 r. o godzienie 11:30 w siedzibie związku odbędzie się spotkanie Prezydium i Przewodniczących wojewódzkich ZZR Samoobrona celem omówienia spraw związanych z zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

W dniu dzisiejszym Pełnomocnik złożył zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu Komitetu Wyborczego Samoobrona w związku z wyborami samorządowymi. Zgłoszenie oczekuje na rejestrację, która nastąpi prawdopodobnie w dniu jutrzejszym.

W dniu 5 sierpnia 2018 roku obchodziliśmy siódmą rocznicę tragicznej śmierci twórcy oraz pierwszego przewodniczącego „Samoobrony” Andrzeja  Leppera.

W dniu 5 sierpnia będziemy obchodzić siódmą rocznicę śmierci Andrzeja Leppera.

W dniu 17 lipca 2018 roku Przewodniczący Partii oraz Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona" Lech Kuropatwiński wystosował list do Prezesa Partii Prawo i Sprawiedliwość Pana Jarosława Kaczyńskiego z propozycją współpracy w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Z roku na rok zwiększa się zakres pomocy żywnościowej dla najuboższych – poinformował sekretarz stanu Jacek Bogucki na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogramu 2017.