MENU
WIEŚCI Z KRAJU
KONTAKT
Biuro Krajowe Partii:
Al. Jerozolimskie 11/19 lok.14
00-508 Warszawa
tel.: (22) 629 32 90
samoobrona@samoobrona.org.pl

Nr konta: Alior Bank
41249000050000453042918643

LINKIŁÓDŹ


O NAS
REDAKCJA
WYSZUKIWANIE

LOGO
  Czwartek, 30 Marca 2017


Wieści z Wielkopolski

27.11.2016

Niniejszym mam zaszczyt powiadomić, iż dnia 26 listopada 2016. w Klubie Wierzbak przy ul. Wojska Polskiego w Poznaniu - odbył się Wojewódzki Zjazd Partii Samoobrona. Delegaci z całego woj. wielkopolskiego poddali analizie działalność partii na przestrzeni upływającej czteroletniej kadencji, którą przedstawił jej Przewodniczący Józef Juszkiewicz. Zazębiała się ona w na wielu odcinkach z pracą w Związku Zawodowym Rolnictwa Samoobrona. Obejmowała ona udział członków w kampaniach wyborczych do Sejmu, Parlamentu Europejskiego oraz do samorządu. Niestety niedoskonała Ordynacja Wyborcza uniemożliwiła nam zarejestrowanie listy do Parlamentu Europejskiego, pomimo zebrania ponad 10 tysięcy podpisów.

Inne działania naszych członków to praca społeczna w powoływanych przez Marszałka i Starostów Wojewódzkich i Powiatowych Radach Rynku Pracy, gdzie od kilku lat realizowane jest porozumienie o współpracy na wielkopolskim rynku pracy podpisane przez Wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka z Przewodniczącym Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona woj. wielkopolskiego Józefem Juszkiewiczem.

Zasiadamy również w radach społecznych Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Nie jesteśmy w tych Radach statystami ale aktywnymi członkami, gdzie wiele naszych wniosków przybrało realne kształty, nie tylko w rolnictwie ale także w innych dziedzinach życia w naszym województwie i kraju.

Wymienić należy także organizowanie od 18 lat wypoczynku dzieci i młodzieży w renomowanych ośrodkach w górach oraz nad morzem w kraju i zagranicą Tysiące dzieci z Wielkopolski i częściowo z województw ościennych skorzystały z naszej oferty.

Ponadto organizowaliśmy szereg różnego rodzaju obchodów rocznic, z których na przestrzeni ostatnich 4 lat były:

  • Rocznice uczczenia naszych protestów przeciwko złej polityce rolnej rządu spacyfikowanych brutalnie przez policję.
  • Coroczne protesty przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim przeciwko:
    - wadliwej polityce rolnej,
    - planowanemu uruchomieniu kopalni węgla brunatnego w pow. rawickim,
    - przeciwko CETA wspólnie ze Związkiem Zawodowym Rolników Indywidualnych Solidarność 17 października 2016r.

Po szerokiej dyskusji przystąpiono do wyborów Przewodniczącego Partii, pozostałych władz oraz delegatów na Kongres Krajowy Partii.

W wyniku tajnego głosowania Przewodniczącym Partii Samoobrona w woj. wielkopolskim został wybrany jednogłośnie kol. Józef Juszkiewicz.
Zastępcami Przewodniczącego zostali:

  • I zastępca kol. Ewa Bergmann z pow. rawickiego
  • II zastępca kol. Piotr Andrzejewski z pow. wągrowieckiego

Przewodniczący Partii Samoobrona
woj. wielkopolskiego
Józef Juszkiewicz

PROGRAM

POLECAMY


KONSTYTUCJA

SAMOOBRONA | POLEĆ NAS ZNAJOMYM |DODAJ DO ULUBIONYCH | KONTAKT | ENGLISH
ostatnia aktualizacja: 9.07.2008