MENU
WIEŚCI Z KRAJU
KONTAKT
Biuro Krajowe Partii:
Al. Jerozolimskie 11/19 lok.14
00-508 Warszawa
tel.: (22) 629 32 90
samoobrona@samoobrona.org.pl

Nr konta: Alior Bank
41249000050000453042918643

LINKIŁÓDŹ


O NAS
REDAKCJA
WYSZUKIWANIE

LOGO
  Czwartek, 30 Marca 2017

Bliżej Prawdy

15.02.2016

Bieda może wszystko

Lawinowo powiększa się grono osób pozostających bez pracy - nie z własnej woli. To tragiczna w skutkach sytuacja, nie tylko dla tych, którzy zostali pozbawieni środków do życia ale także dla ich najbliższych. Nie jest tajemnicą, że przejdą na garnuszek rodzin, zaczną nachodzić wszystkich których znają z prośba o pożyczkę: mając świadomość, że oddadzą na "świętego nigdy".

Pech kołem się toczy. Co dalej: nadzieja, walka, próby poszukiwania pracy, pesymizm, beznadzieja, która przeistacza się w degradację.Brak środków do życia prowokuje do zachowań nie godnych, takich co do których Ci co tak czynią, sami mają negatywne nastawienie. Głód jest przerażającym stanem psycho- fizycznym. Niemoc zamąca umysł. Tworzą się sytuacje patologiczne, które wymiar sprawiedliwości traktuje z surową bezwzględnością. Przykłady niesie życie, nie będę ich przytaczał, bo łza się do oka ciśnie nad losem tych nieszczęśników. Zapełniają cele więzienne, ukrywają się w najdziwniejszych miejscach, są stałymi klientami komorników. Lekceważeni, pogardzani, klasyczni nieudacznicy: czy aby na pewno !!!. Nie - nie każdy ma zmysł kombinatora. To są najbardziej cenne jednostki, gotowe do pracy, zdyscyplinowane, sumienne. Na nich każde normalne państwo buduje swój dobrobyt. A u nas - kierunek śmietnik- marsz.

Światli politycy, nie zapatrzeni w siebie, dbają, troszczą się o maluczkich. O tym pisał i mówił Andrzej Lepper; "Każdy kto pozostaje bez pracy nie z własnej winy musi otrzymywać godny zasiłek, istotną pomoc od Państwa polskiego". Jedyna nadzieja, naprawy państwa to powrót naszej formacji do sejmu i senatu. Zwycięstwo i przejęcie władzy. A tych co byli i są dzisiaj u szczytu, przesuniemy na zasiłek, niech już niczego złego nie czynią.


(-) Krzysztof Łysyganicz

SAMOOBRONA
90-408 Łódź
ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22
e mail; lodz.samoobrona@vp.pl

PROGRAM

POLECAMY


KONSTYTUCJA

SAMOOBRONA | POLEĆ NAS ZNAJOMYM |DODAJ DO ULUBIONYCH | KONTAKT | ENGLISH
ostatnia aktualizacja: 9.07.2008