6 sposobów na rozjaśnienie ciemnego pokoju

rozjasnienie-ciemnego-pokoju.jpg

Wszyscy mamy ten jeden pokój w domu, który jest po prostu… ponury. I wydaje się, że bez względu na to, co robisz, pokój jest po prostu ciemny i nieco przygnębiający. Na szczęście istnieje kilka niesamowicie prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozjaśnić ciemny pokój.
Oto niektóre z naszych ulubionych:

Powierzchnie odblaskowe

Jednym z najłatwiejszych sposobów rozjaśnienia ciemnego pokoju jest odbijanie światła, które do niego wpada. Można to zrobić, dekorując lustrem i wybierając szklane meble i elementy dekoracyjne. Będą one odbijać światło po całym pomieszczeniu i natychmiast je rozjaśniać!

Dywany

Jeśli masz podłogę w ciemnym kolorze, najlepszym sposobem na rozjaśnienie pokoju będzie dodanie dywanu. Oczywiście musisz upewnić się, że dywan jest w jasnym kolorze, ale gdy zostanie umieszczony na miejscu, poczujesz, że pokój jest o wiele jaśniejszy. Chociaż jeden dywan o dużej powierzchni działa najlepiej w tej sytuacji, może nie działać w tym konkretnym pomieszczeniu. W takim przypadku możesz umieścić kilka mniejszych dywaników w całym pokoju. Możesz je umieścić przy drzwiach lub pod meblami.

Nowe / ulepszone meble

Ciemne meble mogą być jednym z problemów, jeśli uważasz, że pokój jest zbyt ciemny. Z tego powodu zalecamy wymianę, przemalowanie lub odnowienie mebli na jaśniejszy kolor. Jasne meble, zwłaszcza duże elementy, sprawią, że pomieszczenie będzie o wiele jaśniejsze. Aby uzyskać super szybkie rozwiązanie, możesz narzucić meble w jasnych kolorach. W przypadku zbyt ciemnych stołów rzuć na nie obrus lub nawet serwetkę. Pomoże to rozjaśnić pomieszczenie bez konieczności wkładania wiele wysiłku w całkowite przerobienie mebli.

Dodatkowe oświetlenie

Może się to wydawać oczywiste, ale i tak to powiemy. Dodając oświetlenie, natychmiast rozjaśnisz pomieszczenie. Istnieje tak wiele opcji dodawania oświetlenia, że ​​na pewno znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie odpowiednie, nawet jeśli dodasz tylko jedną lub dwie lampy. Jeśli chcesz, aby światło wydawało się bardziej naturalne, możesz zainstalować oświetlenie wzdłuż ścian, które sprawi, że będzie się wydawać, że dostajesz naturalne światło.

Przezroczyste zasłony

Zasłony świetnie nadają się do zapewnienia prywatności i elegancji w pomieszczeniu, ale grube lub ciemne zasłony mogą zbytnio zaciemnić pomieszczenie. Wybierz zasłony w jasnych kolorach, które przepuszczają przez nie część światła, więc nawet gdy są zamknięte, nie jesteś całkowicie w ciemności.

Rolety okienne

To świetny sposób na rozjaśnienie pokoju, ponieważ możesz je całkowicie otworzyć, aby wpuścić światło. Następnie, jeśli chcesz, aby pokój był ciemny, możesz je łatwo zamknąć i będziesz w stanie obejrzyj film lub zdrzemnij się. Świetne w roletach, jeśli chodzi o doświetlenie pokoju, jest to, że mają one jasny biały kolor, który sprawi, że pomieszczenie będzie jeszcze jaśniejsze.

Dodaj komentarz

scroll to top