Czy warto wykonać ekspertyzę budowlaną przed zakupem nieruchomości?

ekspertyza-budowlana.jpg

Każdy, kto planuje zakup nieruchomości z rynku wtórnego musi pamiętać o ryzyku z tym związanym. Wady ukryte nie zawsze są celowo zatajane przez sprzedawcę. W wielu przypadkach nie ma on pojęcia o ich istnieniu. Niestety negatywne konsekwencje nieprawidłowości mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach. Po takim czasie nie możemy zwykle dochodzić swoich praw, a więc jesteśmy stratni. AwarieBudowlane.pl to firma, która posiada w swojej ofercie opinie oraz ekspertyzy budowlane. To najlepsza opcja dla tych, którzy stawiają na bezpieczną transakcję.

Kompleksowe sprawdzenie budynku

Ekspertyzy budowlane proponowane przez przedsiębiorstwo AwarieBudowlane wykonywane są przez doświadczonych, a jednocześnie wykwalifikowanych ekspertów. Należy zaznaczyć, że omawiany proces odbywa się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Kompleksowe sprawdzenie stanu technicznego budynku umożliwia ujawnienie wad jeszcze przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy zdecydowali się zakupić kilkunastoletnią nieruchomość. Już po kilku tygodniach może okazać się, że dach przecieka, a wraz z nadejściem wiosny piwnica zaleje się wodą. Oczywiście, niektóre wady ukryte stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców. Właśnie dlatego nie należy rezygnować z ekspertyzy budowlanej pomimo tego, że jest to dodatkowy wydatek.

Ponowna wycena nieruchomości

Wiadomym jest, że ujawnienie wad nieruchomości bezpośrednio wpływa na jej wartość rynkową. W zdecydowanej większości przypadków konieczna jest ponowna wycena, co działa na korzyść kupującego. Możliwość wynegocjowania optymalnej kwoty zakupu sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ekspertyzę budowlaną. Wizja zaoszczędzenia kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych jest niezwykle kusząca. Wszystko zależy od skali nieprawidłowości. Może okazać się, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z zakupu. Nie ma sensu inwestować w budynek, który nadaje się do kapitalnego remontu. Tańszą i mniej kłopotliwą opcją jest znalezienie innej nieruchomości, która będzie w lepszym stanie technicznym.

Dodaj komentarz

scroll to top