Defibrylator – cena sprzętu w wersji AED i manualnej

Defibrylator.jpg

Sprzęt medyczny nie należy do najtańszych inwestycji. Wie o tym doskonale personel szpitali starających się o dofinansowanie na specjalistyczną aparaturę. Wiedzą o tym właściciele prywatnych klinik, kiedy podliczają wydatki na odpowiednie wyposażenie. Wiedzą także instruktorzy kursów udzielania pierwszej pomocy, którzy chcieliby przeszkolić uczestników swoich zajęć przy pomocy prawdziwego sprzętu. Jedną z takich dużych inwestycji jeśli chodzi o urządzenia są defibrylatory manualne oraz AED. Sprawny oraz funkcjonalny defibrylator równa się duża cena. Dlaczego tak jest i jak różnią się cenowo poszczególne rodzaje takich aparatów? 

Defibrylator manualny – cena 

wpis

Defibrylator manualny to zaawansowany sprzęt medyczny, który produkowany jest przede wszystkim dla szpitali. Obsługiwać go może wyłącznie lekarz oraz współpracujący z nim personel danej placówki medycznej. Z tego względu są to najczęściej urządzenia stacjonarne, które zamiast typowych dla AED elektrod, posiadają specjalne metalowe łyżki, za których pomocą medyk aplikuje wyładowania elektryczne. Cena za taki defibrylator to najczęściej kwota od 23 do nawet 50 tysięcy złotych. 

Defibrylator AED – cena 

AED jest zautomatyzowanym sprzętem przenośnym, z którego korzystać można nawet nie posiadając wykształcenia medycznego. Urządzenie krok po kroku prowadzi użytkownika przez akcję ratunkową, dzięki czemu można udzielić pomocy poszkodowanemu jeszcze przed przyjazdem karetki. Często taki aparat należy też do wyposażenia punktów medycznych w firmach, instytucjach oraz miejscach publicznych. Zakupić go można na przykład na stornie https://impilo.pro/defibrylatory. Defibrylator AED nie jest tak drogi jak manualny, a jego cena to przeważnie 5 do 10 tysięcy złotych. 

Defibrylator szkoleniowy – cena 

Defibrylatory szkoleniowe są idealnym rozwiązaniem dla szkoleniowców, zwłaszcza takich którzy prowadzą kursy wyjazdowe. Sprzęt treningowy jest mobilny, wyposażony w wiele pożytecznych funkcji i niedrogi. Można go kupić już za około 700 złotych. 

Dodaj komentarz

scroll to top