Dezynsekcja Kielce – ile trwa cały proces?

dezynsekcja.jpg

W Twoim mieszkaniu lub w firmie zalęgły się owady? W takim razie będziesz musiał skorzystać z dezynsekcji. Jeśli jest to dla Ciebie obce pojęcie, zapoznaj się z poniższym artykułem. Wyjaśniamy, co to znaczy dezynsekcja oraz ile może trwać. Pokrótce odpowiemy też na pytanie o to, ile taka usługa może kosztować.

Dezynsekcja – co to?

Nie każdy ma świadomość tego, czym tak w ogóle jest dezynsekcja. Warto zatem odpowiedzieć na pytanie: dezynsekcja – co to? Otóż jest to przeciwdziałanie insektom. Dezynsekcja to ogólne pojęcie, które oznacza walkę z insektami. Można ją jednak przeprowadzać na wiele sposobów. 

Tym samym jednoznaczne wyjaśnienie, co to znaczy dezynsekcja, nie jest możliwe bez przedstawienia metod zwalczania szkodników. Jak może przebiegać dezynsekcja np. w Kielcach, przeczytasz na: https://patronpest.pl/oferta/dezynsekcja-kielce-i-okolice/

Dezynsekcja w Kielcach – główne metody

Po pierwsze należy zaznaczyć, że o tym, jak przebiega dezynsekcja Kielce, w dużej mierze decydują owady. Chodzi o to, że poszczególne metody wykazują odmienną skuteczność w zależności od gatunku insektów. Zatem jak zwalczyć owady? Najpopularniejsze metody, to:

  • żelowanie,
  • oprysk,
  • streamowanie
  • wymrażanie,
  • wygrzewanie.

Żelowanie to nic innego, jak zwalczanie owadów poprzez trutkę zawartą w żelu. Jest to bardzo prosta i skuteczna metoda. Co więcej, mieszkanie po dezynsekcji z wykorzystaniem tej metody nie wymaga gruntownego sprzątania – wystarczy usunąć żel i padłe insekty.

Oprysk i streamowanie to dezynsekcja z udziałem wody. W pierwszym przypadku aplikuje się ją pod ciśnieniem, a w drugim w formie pary wodnej.

Wymrażanie to z kolei zwalczanie szkodników poprzez zastosowanie suchego lodu. Wygrzewanie to natomiast jedna z najpopularniejszych metod fizycznych. Konieczne jest wykorzystanie pieca generującego wysoką temperaturę.

Ile trwa dezynsekcja – szybkie i długie metody

Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile trwa dezynsekcja. Przeprowadzenie zabiegu to zwykle nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Niemniej jednak na efekty trzeba czasami czekać nieco dłużej. Przykładowo sprzątanie po żelowaniu zwykle przeprowadza się dopiero po kilku dniach. Szybciej działa oprysk czy wygrzewanie, jednak są to metody inwazyjne. Dlatego też rzadko wykorzystuje się je w mieszkaniach.

Ile kosztuje dezynsekcja – od czego zależą koszty?

Wyjaśniliśmy, na czym zwykle polega dezynsekcja w Kielcach. Odpowiedzieliśmy również na pytanie, ile trwa dezynsekcja. Zatem do omówienia pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia – ile kosztuje ten zabieg. 

Oczywiście jest to zależne od wielu czynników. W grę wchodzi zastosowana metoda, obszar poddawany dezynsekcji, a także rodzaj insektów i wielkość populacji. Najczęściej dezynsekcja w mieszkaniu, wraz z jego sprzątaniem, to wydatek zbliżony do 200-500 złotych. W przypadku dużych lokali komercyjnych cena może być nieco wyższa. Mimo to nie należy rezygnować z dezynsekcji, gdyż nieraz jest ona absolutnie niezbędna dla zachowania w budynku bezpiecznych warunków higieniczno-sanitarnych.

Dodaj komentarz

scroll to top