Dieta Fit – sprawdź, czy ty i twoja dieta jesteście kompatybilni

Dieta-Fit-sprawdz-czy-ty-i-twoja-dieta-jestescie-kompatybilni-scaled.jpg

To znana historia: Poniedziałek to dzień, w którym podejmujesz decyzję o zmianie swojego życia. Potem poniedziałek staje się poniedziałkiem. Zaczynasz szukać w Internecie „najlepszej diety” i „sposobów na schudnięcie 5 kg w tydzień”. Znajdujesz plan posiłków, który obiecuje cuda, i zaczynasz od poniedziałku. Do czwartku już nie wszystko się udaje.

Szczerze mówiąc, trudno jest się nie frustrować. Dlaczego? Nie dlatego, że powinieneś stosować przypadkową dietę lub dietę najlepszego przyjaciela. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie dietę? Czytaj dalej!

Ile czasu jesteś w stanie poświęcić na rezygnację z jedzenia, które uwielbiasz, na zmianę swoich upodobań i gotowanie posiłków, których nie lubisz, tylko po to, by przestrzegać diety? Jak wynika z naszych doświadczeń, na dłuższą metę nie jest to możliwe. Taka dieta zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo, który może prowadzić do błędnego koła utraty wagi, przyrostu wagi, utraty wagi, przyrostu wagi i kolejnych drastycznych diet.

Czy istnieje dieta idealna?

Choć na świecie jest wiele rzeczy doskonałych, idealna dieta jest możliwa dla każdego. Ale idealna dieta to nie ta, która sprawia, że Twoje potrawy wyglądają jak gwiazdki Michelina lub wymaga od Ciebie spożywania tylko 1200 kalorii dziennie. Nie jest to dieta, która sprawiła, że Twoja siostra schudła lub Twoja ulubiona aktorka nosiła sukienkę w tym samym rozmiarze przez 30 lat. Najlepsza dieta to taka, którą możesz dopasować do swoich potrzeb.

Sprawdź jak schudnąć jedząc prawidłowo na stronie https://dietawpudelko.pl/a/rpnr,jak-schudnac-jedzac-prawidlowo

Dlaczego dieta, która jest dopasowana, jest jedyną dietą, która działa?

Plan dietetyczny nie jest receptą na sukces. Możemy wytrwać przez jakiś czas, jeśli coś nam nie wyjdzie, ale potem szybko wrócimy do starych nawyków i upodobań. Dieta dostosowana do Ciebie ma jedną przewagę nad wszystkimi innymi: może stać się stylem życia, a nie chwilową przygodą. Tylko takie podejście gwarantuje, że zmiany będą trwały przez lata i że będziesz mógł cieszyć się korzyściami płynącymi z diety. To jest możliwe! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Jak rozpoznać idealnie dobraną dietę?

No dobrze, teraz czas na pytanie: skąd wiesz, że Twoja dieta jest najlepsza? Twój związek będzie idealny. Dowiedz się, jakie są najważniejsze cechy zdrowej diety.

Elastyczna i luźna

To nie jest dieta dla Ciebie, jeśli ciągle myślisz o tym, jak źle się czujesz z tym, co jesz, i marzysz o tym, by znów móc jeść swoje ulubione potrawy, to nie jest to dieta dla Ciebie. Najlepsza dieta to taka, w której nie ma pośpiechu – przyjrzyj się poniższym punktom i zdecyduj, czy masz właściwy plan.

  • Możesz jeść to, co lubisz i nie zmuszać się do jedzenia tego, czego nie lubisz.
  • Gotowanie posiłków nie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli masz go niewiele.
  • Można zmieniać produkty w planie. W sklepie nie było gruszek. Możesz dodać jabłko do owsianki. Nie masz teraz ochoty na kaszę gryczaną. Nie pożałujesz, że ugotowałeś ziemniaki na obiad.
  • Nie musisz przeszukiwać miasta w poszukiwaniu kapusty pak Choi lub innych produktów. Możesz robić zakupy w swoich ulubionych lokalnych sklepach.

Prosto do (prawdziwego!) celu

Powinieneś natychmiast zapomnieć o każdej diecie, która obiecuje zbyt wiele nierealistycznych celów i każe Ci obiecywać sobie zbyt wiele. Powinno Ci zależeć na utracie 5 kilogramów tygodniowo. Co to jest realistyczny cel? Tygodniowy cel to utrata od 0,5 do 1 procenta masy ciała. Podczas metamorfozy można stracić od 0,5 do 1 procent aktualnej masy ciała tygodniowo.

Zdrowie to podstawa

Jeśli masz dodatkową wagę lub problemy zdrowotne, takie jak insulinooporność, Hashimoto, PCOS lub wzdęcia, musisz wziąć pod uwagę swoją dietę. Właściwe odżywianie jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jeśli Twoja dieta pogarsza stan zdrowia, powinnaś to ponownie rozważyć. Idealna dieta nie tylko pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przyczyni się także do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Tych kwestii nie można narażać na szwank!

Kilka słów na koniec

Pamiętaj, że często zdarza się, że na początku dieta jest „iskrą” między Tobą a programem. Jeśli nie cieszysz się tym, co jesz, nie potrafisz przyrządzić zaplanowanych potraw lub tęsknisz za ulubionymi daniami, prawdopodobnie nie jesteście sobie przeznaczeni. Dieta odpowiednia dla Ciebie to taka, która jest dostosowana do Twoich potrzeb. Dieta, która pozwoli Ci osiągnąć cele i dokonać przemiany, stanie się sposobem na zdrowy styl życia. Nie „pożyczaj” diet od znajomych. Nie ściągaj z internetu diet dla wszystkich. I nie daj się nabrać na takie mody, jak dieta ketogeniczna (keto), post Dąbrowskiej, detoks sokowy, czy dieta Dukana …… Wiesz, ile ich było w ostatnich latach. Wszystkie obiecywały utratę wagi i zdrowia, ale w praktyce niektóre z nich mogą wręcz pogorszyć sytuację.

Teraz wiesz już dokładnie, jak stosować dietę. Będziesz zaskoczony wynikami, jeśli włączysz do niej ulubioną aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

scroll to top