Dlaczego kursy kryptowalut aż tak się wahają?

kryptowaluty-05.jpg

Kryptowaluty to odkrycie ostatnich lat – zainteresowały się nimi miliony inwestorów z całego świata, z których część zarobiła niewyobrażalne pieniądze, inni zaś potracili majątki całego życia. Stało się tak, ponieważ kursy kryptowalut strasznie się wahają, a zmiany mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent w ciągu nie dnia, a godzin. Dlaczego ceny poszczególnych kryptowalut aż tak dynamicznie się zmieniają i co na to wpływa?

Od czego zależą kursy kryptowalut?

Na kursy kryptowalut na wpływ wiele różnych czynników, ale najważniejsze jest bez wątpienia zaufanie ze strony inwestorów oraz użytkowników. To właśnie dzięki ich wierze wirtualna waluta ma jakąkolwiek wartość. Im więcej osób jest skłonnych do zapłacenia za nią prawdziwych pieniędzy, tym większe będzie jej wartość. Oczywiście jest to znaczące uproszczenie, bo tak naprawdę na kursy kryptowalut ma wpływ wiele innych, często niepozornych czynników. Przykładowo mało znana kryptowaluta może nagle znacząco zyskać na wartości, gdy jakiś celebryta publicznie zareklamuje ją w mediach społecznościowych. Skrajnie odmiennym przykładem jest casus Luny, która w przeciągu kilku dni stała się niemal bezwartościowa po tym, jak wykryte zostały problemy techniczne z siecią, przez co projekt stracił zaufanie inwestorów i zaczęła się paniczna wyprzedaż.

Na co uważać inwestując w kryptowaluty?

Kryptowaluty kuszą ogromnymi zyskami, ale warto pamiętać, że to niepewna inwestycja. Przed włożeniem w nie ciężko zarobionych pieniędzy warto się zastanowić, czy faktycznie wybrana waluta ma duży potencjał do wzrostu i czy stanowi użyteczny projekt, z którego faktycznie korzystają realni użytkownicy. Warto też prześledzić kurs kryptowaluty i sprawdzić, w jakim trendzie obecnie się znajduje, a także dokładnie zapoznać się z jej planami na rozwój. Te ostatnie są kluczowe, bo podobnie jak w przypadku giełdy, inwestorzy w wycenie indeksują przyszłe zyski. Dlatego na cenę kryptowaluty duży wpływ mają nagłe wydarzenia, których często po prostu nie da się przewidzieć. Zachęcamy do ostrożności, ale też do regularnego śledzenia kursów kryptowalut.

Dodaj komentarz

scroll to top