Franczyza – czy warto próbować swoich sił?

franczyza-05.jpg

Biznes bez ryzyka nie istnieje i to potwierdzą zarówno przedsiębiorcy, którzy stracili dużo pieniędzy na chybionych pomysłach, jak i Ci którym udało się dużo zyskać. Chociaż to uniwersalna prawda, nie oznacza to, że rozpoczynając własną działalność, można bez zastanowienia rzucać się na głęboką wodę. Prawdopodobieństwo zysków i strat należy starannie ważyć. Dotyczy to zarówno własnych koncepcji biznesowych, jak i franczyzy, czyli gotowego modelu biznesu. Dołączenie do sieci franczyzowej niesie za sobą niemałe korzyści, jednak nigdy nie masz gwarancji zysku. Pomożemy Ci zrobić mały bilans.  

Franczyza – co zyskujesz? 

Największą korzyścią z dołączenia do sieci franczyzowej jest możliwość posługiwania się znakiem towarowym znanej marki oraz szczegółowe wytyczne od partnera, które mają zagwarantować biznesowy sukces. Jeśli nawet nie znasz dobrze branży, franczyzodawca Cię przeszkoli. Marzy Ci się na przykład biuro podróży? Sprawdź tutaj oferty franczyzowe https://allebiznes.pl/category/franczyza/turystyka-i-hotele-franczyza/. Jeśli decydujesz się na franczyzę, często zostaje Ci także przydzielony opiekun regionalny, który będzie sprawdzał, jak sobie radzisz i służył pomocą kiedy napotkasz na trudności. Chociaż sam jesteś sobie szefem to jednak możesz cieszyć się kompleksowym wsparciem, na które nie mogą liczyć samodzielni przedsiębiorcy. 

Franczyza – jakie jest ryzyko? 

Wybierając franczyzę, korzystasz z gotowego konceptu, który sprawdził się już wcześniej, jednak nigdy nie masz całkowitej pewności, że w Twoim przypadku będzie podobnie. Wiele zależy od tego, w jakim punkcie otwierasz działalność, jak dużą masz konkurencję w okolicy oraz jak radzisz sobie z zarządzaniem własnym biznesem. Nie w każdym mieście możesz też otworzyć punkt franczyzowy. Niektóre sieci wymagają określonej liczby mieszkańców. Porównaj na przykład franczyzy z branży fitness https://allebiznes.pl/category/franczyza/uroda-i-fitness/. Dodatkowym czynnikiem ryzyka są niekiedy wyśrubowane wymagania franczyzodawców, którzy czasami karzą finansowo za niedostosowanie się do wymagań sieci. Podejmując decyzję o takiej współpracy musimy więc mierzyć siły na zamiary. 

Dodaj komentarz

scroll to top