Gąbki do mycia samochodu – dlaczego nie można o nich zapomnieć?

04.jpg

Mycie auta wymaga nie tylko odpowiedniego środka czyszczącego, ale także narzędzi. Dzięki temu skutecznie pozbędziemy się zabrudzeń i unikniemy uszkodzenia elementów. Stosowne preparaty znajdziemy w sklepach z auto detailingiem. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Auto detailing – czym dokładnie jest?

Nie ma chyba na świecie kierowcy, dla którego prezencja wizualna pojazdu nie miałaby znaczenia. Utrzymanie auta w należytej czystości pozwala także uniknąć zarysowań czy ubytków w karoserii. Dlatego do pielęgnacji auta warto wykorzystywać profesjonalne kosmetyki samochodowe. Produkty te cieszą się dużą popularnością. Są bowiem skuteczne i bezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Chemię i akcesoria samochodowe od renomowanych producentów znajdziemy w ofercie sklepów auto detailing. Bardzo często są to sklepy internetowe, więc zakupy możemy zrobić bez wychodzenia z domu. W ich ofercie znajdziemy wiele środków do czyszczenia auta. Warto zwrócić uwagę na szampony i aktywne piany. Pierwsze z nich są dostępne w wersji o kwaśnym i naturalnym pH. Szampony kwaśne sprawdzą się do odtykania powłok ceramicznych. Te o neutralnym pH natomiast będą odpowiednie do mycia nawoskowanych pojazdów.

Gąbki do mycia samochodu – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Aktywna piana to preparat, który intensywnie pieni się po kontakcie z wodą. Dlatego często stosuje się ją wraz z myjką wysokociśnieniową. Aktywna piana jest dostępna w kilku wariantach. Znajdziemy zarówno preparaty do czyszczenia wstępnego, jak i zaawansowanego. Oprócz środków do czyszczenia warto także zwrócić uwagę na różnego rodzaju akcesoria. Skuteczne i bezpieczne czyszczenie będzie prostsze dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom. Zwróćmy uwagę na szczotki oraz gąbki do mycia samochodu. Znajdziesz je pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html. Dzięki specjalnej szczotce będziemy mogli skutecznie wyczyścić trudno dostępne miejsca. Gąbki do mycia samochodu natomiast pozwolą bezpiecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Jest to możliwe dzięki specjalnym otworom. W ten sposób drobiny piasku czy ptasie odchody nie uszkodzą nam karoserii.

Dodaj komentarz

scroll to top