Gdzie w Bielsku można kupić kasę fiskalną online? Komu się przyda?

kasa-fiskalna.jpg

Urządzenia rejestrujące sprzedaż są dla wielu przedsiębiorców po prostu wymaganym przez przepisy narzędziem pracy. Mogą jednak oferować zdecydowanie większe możliwości, a najnowsze modele są coraz bardziej funkcjonalne. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając kasę fiskalną. Bielsko pozwoli na uzyskanie świetnego urządzenia.

Od kiedy kasa fiskalna jest obowiązkowa? Limity dla firm

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej lub możliwość skorzystania ze zwolnienia są bardzo jasno regulowane przez obowiązujące przepisy. Art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług wskazuje, że powinni z niej korzystać przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Istnieje jednak kilka wyjątków. 

Przede wszystkim zwolnienie uzyskają właściciele firm, których roczny obrót z tego tytułu nie przekracza 20 000 zł. Warto mieć jednak świadomość, że kilku branż – np. przedsiębiorców sprzedających sprzęt fotograficzny, taksówkarzy czy sprzedawców silników do napędu pojazdów i motocykli – to zwolnienie nie dotyczy. 

Jednocześnie istnieje pewna grupa przedsiębiorców (np. sprzedawcy ubezpieczeń czy kurierzy), którzy nie muszą zgodnie z przepisami posiadać kasy fiskalnej. Przed podjęciem decyzji o zdaniu kasy fiskalnej lub nierozpoczynaniu korzystania z niej warto więc dokładnie przeanalizować przepisy.

Gdzie kupić kasy fiskalne? Bielsko i okolice

Jak widać, obowiązek posiadania kasy dotyczy naprawdę szerokiej grupy przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że wszyscy muszą korzystać ze ściśle określonego modelu urządzenia. Wręcz przeciwnie. Rynek dostępnych narzędzi jest bardzo rozbudowany. Bez trudu uda się na nim znaleźć kasy dostosowane do profilu konkretnej działalności i jej potrzeb, w tym również narzędzia, które uda się zintegrować z wykorzystywanymi w firmie systemami komputerowymi. 

Warto skorzystać z usług ekspertów firmy Kotrak, dostarczającej między innymi nowoczesne kasy fiskalne w Bielsku. Pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia i dostosują go do charakterystyki wybranego biznesu. Sprawdzony partner będzie również odpowiedzialny za serwisowanie kasy, w tym przeprowadzanie obowiązkowych przeglądów.

Kasy fiskalne online: coraz częstszy obowiązek

Oczywiście, aby korzystać z kasy fiskalnej, należy przede wszystkim znaleźć urządzenie spełniające wskazane w przepisach wymogi. Obecnie pod uwagę należy wziąć jeszcze jeden czynnik: obowiązek wyposażenia się w kasy z dostępem do Internetu. Od 1 stycznia 2023 roku będzie to dotyczyć wszystkich firm, już teraz niektóre sektory musiały jednak zainwestować w te nowoczesne urządzenia. 

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, od kiedy kasy fiskalne online będą wymogiem również w ich branży. Od początku 2020 roku muszą z nich korzystać m.in. mechanicy samochodowi, rok później do tego grona dołączyli hotelarze i restauratorzy, a w lipcu 2021 roku fryzjerzy, kosmetyczki, a także lekarze czy prawnicy. Co to oznacza w praktyce? Kupując np. kasy fiskalne dla gastronomii, już teraz należy zakupić kasę online.

Ile trzeba wydać na kasę fiskalną?

Ceny kas mogą znacząco się od siebie różnić. Podstawowe modele, w tym małe urządzenia online, będzie można dostać już za niecały tysiąc złotych. Oczywiście na rynku nie brakuje również urządzeń wartych kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. 

Co ważne: składając tzw. wniosek o zwrot kasy fiskalnej, można uzyskać dopłatę do kasy fiskalnej online. Obejmuje przedsiębiorców zarówno zobligowanych do jej zakupu, jak i tych, którzy dobrowolnie decydują się na takie kasy fiskalne. Bielsko pozwoli przy tym na dostęp do szerokiego wyboru urządzeń, które znakomicie sprawdzą się w przedsiębiorstwach różnego typu.

Dodaj komentarz

scroll to top