Gdzie wybrać się na urlop w czasie pandemii?

urlop-w-czasie-pandemii-scaled.jpg

Wakacje trwają, a wiele osób wciąż zastanawia się czy na urlop pojechać czy nie. W tym roku często spotykamy się ze spontanicznymi decyzjami wyjazdowymi, które podyktowane są tym, co obecnie dzieje się w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że pokusa odpoczynku jest duża, szczególnie po 3-miesięcznej kwarantannie i wielu zmaganiach z jakimi przyszło nam się zmierzyć.

Morze, góry, jeziora

Miejscowości nadmorskie, góry i najbardziej znane w Polsce jeziora, to pomimo trwającej pandemii wciąż najbardziej oblegane miejsca urlopowe. Najlepszym przykładem była majówka, która obdarowała nadmorskie biznesy sporym zastrzykiem wydanej gotówki, a plaże roiły się od turystów spragnionych świeżego powietrza i złapania oddechu. Jak widać do odważnych świat należy, pytanie co zrobić kiedy nadal się wahamy i obawiamy skutków takiego wyjazdu?

Warto celować w miejscowości prowadzące agroturystykę na mniejszą skalę, gdzie skupisko spotykanych osób będzie znacznie mniejsze niż w Gdyni, na Mazurach czy w Zakopanem. Przystanią dla tych, którzy raczej stronią od tłumów może okazać się Kotlina Kłodzka, miejscowości położone blisko morza, ale nie centralnie nad nim, albo ustronne domki w oddalonych gospodarstwach otoczonych lasami, łąkami i małymi pagórkami.

Być może jest to również ten rok, w którym należy zrezygnować z zatłoczonych kurortów i jakichkolwiek innych wyjazdów na rzecz spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi, z którymi od dawna nie mieliśmy czasu się spotkać? Wspólne grillowanie w kameralnym gronie, spacery na świeżym powietrzu i długie nocne rozmowy z pewnością nie zastąpią nam szumu fal albo górskich widoków ale będą bardziej bezpieczne i mniej obciążające finansowo.

Wakacje zaplanowane – i co dalej?

Jeżeli już zdecydowałeś się na wakacje i wiesz, że nie unikniesz dużych skupisk ludzi, a masz obawy co do takich interakcji, pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności. Zachowuj większy dystans, noś przy sobie płyn do dezynfekcji rąk i wodę, którą zawsze możesz opłukać ręce, zakładaj maseczkę kiedy czujesz się niekomfortowo.

Możesz też zrezygnować z posiłków w restauracjach, w których nikt już nie dba o jakiekolwiek zasady bezpieczeństwa i zamówić jedzenie na wynos, które skonsumujesz w domu lub jakimś ustronnym miejscu bez żadnych obaw, że mógłbyś się zarazić niechcianym wirusem.

Jeżeli jesteś w większej miejscowości możesz zrobić podręczne zakupy online z dostawą pod same drzwi, bez konieczności odwiedzania sklepów. Możesz online zamówić z Hebe, z Carrefour, Biedronki czy kilku innych znanych sieci handlowych.

Jeżeli wybrałeś się nad morze i przerażają Cię tłumy na plaży, włóż trochę wysiłku i poszukaj bardziej ustronnego miejsca. Pewnie będzie to skutkowało długą drogą na piechotę, ale kto nie lubi spacerować brzegiem morza słuchając fal rozbijających się o brzeg?

Dodaj komentarz

scroll to top