Hel – nie będziesz się tu nudzić.

wakacje-na-helu.jpg

Hel, nadmorska miejscowość położona na cyplu Mierzei Helskiej, co roku przyciąga tysiące turystów z uwagi na nieograniczony i swobodny dostęp do Morza Bałtyckiego. Atrakcją jest też sam kształt cyplu, który można obejść dookoła, jeżeli tylko kondycja nam na to pozwoli. Znajdziemy tu wszystko czego potrzeba na wakacjach – morze, zabytki, port i dużo lasów, do których można uciec w poszukiwaniu błogiej ciszy i spokoju.

Hel – atrakcje turystyczne

Jeżeli dotarłeś już na ten koniec lub początek Polski, to nie możesz ominąć poniższych zabytków. To będzie świetna odskocznia od leżakowania na plaży, a przy okazji wniesie w Twój wypoczynek trochę aktywności fizycznej.

Fokarium

Fokarium, należące do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, to obiekt który opiekuje się starymi i chorymi fokami szarymi, a dodatkowo dba o rozmnażanie tego gatunku i przystosowuje go do życia w naturalnym środowisku. Dzięki temu możemy zobaczyć z bliska te niesamowite i przyjazne zwierzęta, popatrzeć na ich zabawy i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Foki na Helu można jednak spotkać nie tylko w Fokarium. Niektóre osobniki wyłaniają się niespodziewanie z wody i zaszczycają turystów swoim widokiem na helskich plażach.

Latarnia morska

Nie każda nadmorska miejscowość ją ma, więc jeżeli już odwiedzasz Hel, to warto się na nią wybrać. Latarnia morska w Helu liczy 40m wysokości, a w sezonie letnim jest udostępniania podróżującym do zwiedzania. Na samym szczycie widoki są niesamowite, widać bowiem piękną panoramę Zatoki Gdańskiej i Mierzei Helskiej.

Deptak i „Początek Polski na Helu”

Promenadą na Helu możemy cieszyć się od 2013 roku, wiec stosunkowo niedługo. Jest to idealne miejsce na spacery, szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi w wózkach. Trasa prowadzi nas brzegiem morza, aż na sam początek, albo na sam koniec półwyspu. Dla wielu turystów, to widok zapierający dech w piersiach, znaleźć się w miejscu, w którym wszystko się zaczyna. Na skraju Helu czekają też na nas ułożone na sobie skałki z tabliczką „HEL – Początek Polski.”

Muzeum Obrony Wybrzeża

Zainteresowani II Wojną Światową turyści znajdą dużo historii w Muzeum Obrony Wybrzeża. Muzeum powstało w obiektach dawnej niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej „Schleswig Holstein”, a można w nim zobaczyć eksponaty militarne, miedzy innymi samochody wojenne, pojazdy gąsiennicowe, działa czy różnego rodzaju bronie. MOW to nie tylko muzeum, ale także bunkry i obiekty rozmieszczone na świeżym powietrzu. Warto więc to miejsce odwiedzić i przenieść się w przeszłość, aby zobaczyć z czym zmagali się nasi rodacy.

Przystań dla każdego

Hel ma klimat. Przyczynia się do tego historia, atrakcje turystyczne, świeże ryby wyłowione prosto z Bałtyku, które znajdziemy w niejednej helskiej restauracji, ale przede wszystkim położenie geograficzne. Sami przyznajcie, że to musi być niesamowite uczucie stanąć na początku, na granicy, za którą nie ma już nic, jest tylko bezdroże Bałtyku.   

Dodaj komentarz

scroll to top