HIFU w Gdańsku – nowoczesna kosmetologia

ultraformer-scaled.jpg

HIFU w Gdańsku to nowoczesny i skuteczny zabieg, który działa na głębokie warstwy skóry, powodując jej przebudowę i odnowienie. Polega on na przyłożeniu do skóry specjalnej głowicy emitującej ultradźwięki, może być on przeprowadzany we wszystkich miejscach na ciele, gdzie skóra jest wiotka i mało elastyczna. Sama powierzchnia skóry zostaje nienaruszona, a pobudzone do pracy zostają jej wewnętrzne warstwy odpowiedzialne za naprężenie.

Zabieg HIFU w Gdańsku – jak wygląda i na czym polega?

HIFU to skrót z języka angielskiego – High Intensity Focused Ultrasound, który oznacza ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Przy pomocy specjalnych końcówek w formie cartridży są one przesyłane w głąb tkanek na pewnym obszarze, w którym następuje ich działanie termiczne i mechaniczne. W przeszłości HIFU był zabiegiem wyłącznie medycznym, leczono nim np. chorobę Parkinsona. Zabieg HIFU w Gdańsku jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą ujędrnić swoją skórę, wskazaniami do zabiegu może być:

  • utrata jędrności skóry podczas odchudzania oraz jej wiotkość po przebytej ciąży,
  • pierwsze oznaki starzenia oraz potrzeba wyostrzenia konturu twarzy,
  • zlikwidowanie rozstępów, usunięcie blizn i przebarwień.

Regeneracja tkanek odbywa się poprzez mikrouszkodzenia tkanek, które są wywołane działaniem ultradźwięków, tkanki są w ten sposób stymulowane do odnowy. Wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte, stosowana penetracja jest wyjątkowo precyzyjna, fale dźwiękowe mogą wnikać na różną głębokość od 1,5 mm do 4,5 mm. Wzrost temperatury wewnątrz tkanek powoduje, że w komórkach pojawiają się pęcherzyki gazu, które powodują ich przerwanie, dzięki czemu organizm zaczyna produkować dodatkowe ilości kolastyny i kolagenu powodując odnowę skóry.

Zobacz, jak wygląda zabieg HIFU Ultraformer Gdańsk – w Clinica Cosmetologica:

Efekty zabiegu HIFU są widoczne od razu, ale całkowite rezultaty są osiągane po upływie około 3 miesięcy. Następstwa zabiegu są utrzymywany zazwyczaj około 5 lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, ale od razu można wrócić do codziennych obowiązków. Przystępując do zabiegu, nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych, trzeba również informować o znajdujących się w ciele metalowych implantach albo rozruszniku serca. Nowoczesna technologia Ultraformer w Gdańsku stosowana w trakcie zabiegu HIFU sprawia, że jest on w pełni bezpieczny i skuteczny, występują jednak pewne przeciwwskazania, należą do nich:

  • choroby serca, przewlekłe choroby neurologiczne, nieustabilizowana cukrzyca, padaczka,
  • choroby nowotworowe,
  • schorzenia skóry, dermatoza, trudno gojące się rany w miejscu, gdzie ma być przeprowadzony zabieg.

Zabieg HIFU – nowoczesna technologia Ultraformer w Gdańsku

Zastosowanie technologii Ultraformer III w porównaniu do innych zabiegów kosmetologicznych wyróżnia się dużo większą skutecznością, zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia podrażnień. Wystarczający efekt uzyskiwany jest poprzez wykonanie jednego zabiegu, w wyjątkowych przypadkach można wykonać drugi zabieg, aby pogłębić efekt. Zabieg Ultraformer w Gdańsku nie wymaga znieczulenia, skóra może być od razu wystawiana na słońce, ponieważ zmiany zachodzą w głębi skóry. Zabieg HIFU cena w Gdańsku jest ustalana w zależności od zastosowanego programu i jego intensywności.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu HIFU może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie albo nadwrażliwość na dotyk, która znika zazwyczaj po dwóch tygodniach. Po zabiegu należy unikać peelingów i innych środków złuszczających skórę, masaży oraz szorstkich ręczników, trzeba również unikać dotykania skóry i nadmiernego żucia, jeśli zabiegi były wykonywane na twarzy. Należy ograniczyć aktywność fizyczną w ciągu 24 godzin po zabiegu oraz przyjmowania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych przez miesiąc.

Trzeba również pamiętać, że niewłaściwie użyty sprzęt może doprowadzić do uszkodzenia tkanki tłuszczowej i nerwów skóry, nieodpowiednie ustawienie urządzenie może nawet doprowadzić do poparzenia kości. Decydując się na zabieg HIFU w Gdańsku, trzeba wybrać najlepszych specjalistów pracujących w renomowanych placówkach.

Dodaj komentarz

scroll to top