Implanty nazywane są popularnie “trzecimi zębami”. Bywają ratunkiem dla osób w podeszłym wieku, ale zakładają je sobie coraz młodsi pacjenci. Szczerze mówiąc, Polacy raczej średnio dbają o zęby. Epidemia próchnicy ma się dobrze, a więc tracimy zęby wcześniej niż nasi rówieśnicy z Niemiec, Szwecji czy Anglii. Kultura nawyku dbania o zęby wśród Polaków dość mocno kuleje – o czym niejednokrotnie alarmowali dentyści. Jak przygotować się do noszenia implantów? Czy z początku jest to uciążliwe? Komu implanty są odradzane?
Pierwsze starcie z implantami
To przede wszystkich przyjrzenie się ofertom cenowym klinik dentystycznych, które nas interesują. Ceny za jeden implant zębowy wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Są także jeszcze droższe odpowiedniki, wszystko zależy od tego, z jakiej jakości metalu wykonany jest implant i jakiego rodzaju koronę zębową się do niego dopasowuje. Uzupełnienie pojedynczego zęba jest więc dość kosztowne. Przy bezzębiu istnieje możliwość skorzystania z serii implantów, na których osiądzie później specjalnie przygotowana proteza kompozytowa lub porcelanowa. Taki zespół implantów na jedną ze szczęk kosztuje około 6000 złotych.
Nowe zęby odmładzają o 20 lat
Tak twierdzi wielu specjalistów i sporo w tym prawdy. Ludzie po zastosowaniu implantów często nie mogą uwierzyć, że dzięki tak drobnemu szczegółowi można się tak bardzo zmienić. Jak można się dowiedzieć ze strony http://www.straz-pozarna.nysa.pl/, implanty i korony zębowe powinny być dokładnie dopasowane do typów dziąseł i jamy ustnej. W tym celu, jeszcze przed usunięciem ubytków zębowych przygotowuje się odwzorowanie całej szczęki, aby móc dopasować odpowiednią wielkość koron “trzecich zębów”. Takie zabiegi pozwalają na to, aby całe przedsięwzięcie szybko zakończyło się powodzeniem, a nasz uśmiech prezentował się jak najbardziej naturalnie. Jama ustna szybko przyzwyczaja się do nowych zębów. Są one lekkie, nie przebarwiają się tak łatwo i można je traktować w pielęgnacji tak samo jak zęby, którymi cieszyliśmy się wcześniej.