Inwestycje w nieruchomości – na co uważać

04-3.jpg

Inwestowanie w nieruchomości uważa się za rozwiązanie bezpieczniejsze niż inwestycje kapitałowe. Rynek nieruchomości wydaje się stabilniejszy i łatwiej jest przewidywać następujące po sobie trendy. Nie oznacza to jednak, że taka forma zarobku pozbawiona jest zagrożeń. Do sprawnego działania w branży konieczna jest wiedza, doświadczenie, znajomość topografii, umiejętność rozpoznawania trendów ekonomicznych, a nawet rozpoznawania zależności politycznych. Na co więc uważać podejmując się inwestycji w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości przeznaczone na mieszkania studenckie

Zakup mieszkań, by wynajmować je studentom przeprowadzającym się do tzw. miast uniwersyteckich może się wydawać pewnym zarobkiem. Ze względu na dużą rotację mieszkańców i ograniczoną liczbę mieszkań w bezpośredniej bliskości wydziałów lub instytutów można było mieć pewność, że lokalizacja mieszkania w sąsiedztwie uniwersytetu właściwie gwarantuje stały podnajem. Niestety takie inwestycje nie są pozbawione wad. Należałoby więc wskazać na ryzyko konieczności przeprowadzania częstych remontów, napraw, a w skrajnych sytuacjach spodziewać się nawet konfliktów z sąsiadami. 

Nie sposób było się jednak przygotować na sytuację pandemii, podczas której większość zajęć przeprowadzanych jest zdalnie, więc wielu studentów wyprowadziło się z mieszkań w miastach, w których podjęli studia. Niemniej jednak podobne sytuacja należy wpisać na listę zagrożeń inwestycji w nieruchomości.

Inwestycje w nieruchomości pod najem krótkoterminowy

Budynki zlokalizowane w miejscowościach wypoczynkowych, np. nad morzem lub na mazurach aż proszą się o przeznaczenie ich turystom. Najem krótkoterminowy, szczególnie w najlepszych lokalizacjach, pozwala osiągać dużo wyższe przychody niż wynajmowanie mieszkań rodzinom lub studentom. Z drugiej jednak strony wiąże się to z ryzykiem długotrwałych przerw w wynajmowaniu w okresach zaniku ruchu turystycznego. Tego rodzaju inwestycje wymagają więc konsultacji ze specjalistami w branży, takimi jak Mateusz Kluk, z którym możesz skontaktować się poprzez stronę https://mateusz-kluk.pl/inwestycje-w-nieruchomosci/. Doradca ten specjalizuje się w gruntach z linią brzegową jeziora, a więc takich, które mogą przyciągać inwestycje przeznaczone pod turystykę. Warto mieć na uwadze takie właśnie detale.

Dodaj komentarz

scroll to top