Jak często powinieneś odwiedzać gabinet dentystyczny Warszawa

gabinet dentystyczny Warszawa

Wszyscy wiemy, jak ważne jest badanie zębów. Ale jak często powinno się chodzić do dentysty? Najczęściej mówi się, że ​​wizyty kontrolne u stomatologa powinny odbywać się dwa razy w roku, możliwie regularnie co sześć miesięcy. Jednak na to, jak często rzeczywiście należy odwiedzać dentystę, może wpływać kilka różnych czynników.

Każdy zapytany specjalista, który reprezentuje gabinet dentystyczny Warszawa uważa, że ​​powinniśmy odwiedzać dentystę co pół roku. Wiadomo, że dla większości ludzi ta teoria nie sprawdza się w praktyce. Kwestią dyskusyjną pozostaje dla nich, czy badania kontrolne dwa razy do roku są rzeczywiście konieczne. Obiektywnie rzecz biorąc, nie jest nawet jasne, skąd pochodzi ta sześciomiesięczna odległość między kolejnymi wizytami kontrolnymi. Niektórzy uważają, że sięga XVIII wieku, czyli czasów na długo przed pojawieniem się kontrolowanych badań, które mogłyby przetestować zalety (lub wady) takiego podejścia.

Dlaczego gabinet dentystyczny Warszawa zaleca wizyty, co 6 miesięcy

Ogólnopolski program monitorowania zdrowia jamy ustnej ujawnił w najnowszych danych, że tylko nieco ponad 40% dorosłych przeszło ogólny przegląd stomatologiczny w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Krajowe badanie zdrowia jamy ustnej pokazuje, że zarówno dzieci, jak i dorośli w ogromnej liczbie przypadków cierpią na próchnicę zębów w różnych stadiach zaawansowania. Dlatego właśnie najlepszym sposobem naprawy występujących i zapobiegania przyszłym problemom stomatologicznym jest, aby regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny Warszawa.

Czy zatem powinieneś chodzić do dentysty regularnie co 6 miesięcy? To dobre pytanie! Chociaż większość ekspertów zgadza się, że co sześć miesięcy wystarczy, kilka czynników może oznaczać, że możesz potrzebować bardziej regularnych usług stomatologii ogólnej.

W jakich przypadkach należy odwiedzać gabinet dentystyczny Warszawa częściej?

Nawet jeśli jesteś osobą, która sumiennie szczotkuje i nitkuje zęby dwa razy dziennie, nadal musisz iść do dentysty. Twój dentysta i higienistka stomatologiczna są przeszkoleni w zakresie sprawdzania problemów, których możesz nie być świadomy. Istnieją różne problemy związane z jamą ustną, które mogą nawet nie być zauważalne dla Ciebie, takie jak próchnica i choroba dziąseł. Regularne przeglądy stomatologiczne są kluczowe, aby upewnić się, że Twoje zęby nie są podatne na jakiekolwiek problemy z jamą ustną.

Bez względu na to, jaki czas upłynął od ostatniej wizyty, zdecydowanie powinieneś odwiedzić gabinet dentystyczny Warszawa, jeśli odczuwasz ból zęba, dyskomfort lub inne dziwne odczucia. Oto kilka innych przypadków, w których powinieneś jak najszybciej udać się do dentysty:

 • Złamanie lub ukruszenie zęba
 • Krwawienie lub obrzęk dziąseł
 • Nagła wrażliwość
 • Ból szczęki i ciągłe bóle głowy
 • Zgrzytanie zębami

Jeśli doświadczasz jednego lub więcej z tych problemów i gorączkowo wyszukujesz w wyszukiwarce „Jak często powinienem chodzić do dentysty?”, zdecydowanie zalecamy jak najszybsze umówienie się na wizytę u dentysty.

Kto powinien najczęściej odwiedzać gabinet dentystyczny Warszawa?

Niektóre osoby muszą odwiedzać dentystę więcej niż dwa razy w roku. Są to na ogół pacjenci z większym ryzykiem złego stanu zdrowia jamy ustnej i chorób dziąseł. Ta grupa podwyższonego ryzyka obejmuje:

 • Osoby z cukrzycą
 • Palaczy
 • Kobiety w ciąży
 • Osoby z chorobami dziąseł
 • Osoby z osłabionym układem odpornościowym
 • Osoby podatne na ubytki lub odkładanie się płytki nazębnej

Jak często zatem powinieneś chodzić do dentysty?

To, jak często powinieneś odwiedzać gabinet dentystyczny Warszawa zależy od Twojego podejścia do higieny jamy ustnej, indywidualnych nawyków (w tym żywieniowych) i przebytych schorzeń. Chodzenie do dentysty dwa razy w roku to dla większości minimum; jednak dentysta może poprosić o częstsze wizyty, jeśli masz ciągłe problemy dentystyczne.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby skrócić czas przeglądów stomatologicznych do minimum, jest wdrożenie dobrej higieny jamy ustnej. Możesz zacząć od upewnienia się, że myjesz zęby co najmniej dwa razy dziennie i czyścisz przestrzenie między zębami nicią dentystyczną.

Dodaj komentarz

scroll to top