Jak kupić bitcoin i rozpocząć inwestycje w kryptowaluty?

jak-kupic-bitcoin-05.jpg

Zanim poznasz sposoby zakupu bitcoina, zacznijmy od tego czym jest kryptowaluta (inaczej nazywana wirtualną monetą lub walutą kryptograficzną). Jest to nic innego jak waluta wirtualna, którą można wymieniać na zwykłe pieniądze oraz płacić nią przez internet. W prawie polskim regulacje odnośnie rynku kryptowalut pojawiły się dopiero w 2018 roku. Istnieje wiele kryptowalut, ale bitcoin jest najbardziej znaną, a jednocześnie najdroższą.

Jak kupić kryptowaluty?

Zanim w ogóle zakupisz jakiekolwiek wirtualne waluty, musisz znaleźć serwis transakcyjny i się w nim zarejestrować. Portali o tej tematyce jest coraz więcej więc wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy lub poleci go znajomy. Rejestracja jest nieco bardziej wymagająca niż na przeciętniej stronie www, w końcu chodzi o giełdę walut. Kiedy już uda się założyć konto i potwierdzisz swoje dane i numer konta, możesz przejść do zakupu. Aby tego dokonać musisz zrobić przelew na podany numer konta. Po zaksięgowaniu środków na Twoim koncie użytkownika, możesz przejść do zakupu walut. Istnieją też giełdy, które oferują możliwość natychmiastowego kupna kryptowalut za pomocą kart bankowych, bez potrzeby czekania na zaksięgowania płatności.

Bitcoin jest bardzo drogi, ale nie przejmuj się – tutaj można kupować nawet ułamki kursów. Możesz ich kupić tyle ile uważasz za słuszne. W zależności od portalu, liczba kursów może się różnić. Sprawdź i przeanalizuj wszystkie i przemyśl zanim dokonasz zakupu pierwszy raz.

W co warto inwestować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ale z pewnością przydadzą się umiejętności analityczne i trzeźwość umysłu. Portale transakcyjne dają dostęp do wykresów poszczególnych kryptowalut. Na tej podstawie możesz oszacować jakie jest ryzyko spadku i wzrostu danego kursu. Często dane sięgają nawet rok wstecz więc nie powinno być problemu z weryfikacją. Pamiętaj jednak, że giełda kryptowalut rządzi się podobnymi prawami co Giełda Papierów Wartościowych. Tutaj również wszystko może się zmienić z godziny na godzinę. Dlatego warto monitorować na bieżąco wszelkie ruchy kursów, które zostały przez Ciebie wykupione. Jeśli wychwycisz dobry moment, możesz sporo zyskać. Jeśli przegapisz – stracisz. Ale jak to mówią, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

Dodaj komentarz

scroll to top