Jak szybko sprzedać swój samochód

skup-aut-wroclaw.jpg

Właściciel samochodu, który będzie chciał go sprzedać, ma kilka możliwości do wyboru. Oczywiście dużo będzie zależało od tego, w jakim stanie technicznym dany pojazd się znajduje. Jeśli nadaje się do jazdy, to można spróbować go sprzedać samodzielnie, oddać do komisu czy też znaleźć jakiś skup aut. Ale jeżeli auto jest mocno uszkodzone po jakimś wypadku lub ze po prostu ze starości, to aż tak dużych możliwości nie będzie. Oczywiście każdy będzie chciał otrzymać przy takiej transakcji jak największą kwotę, ale to zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba się liczyć z tym, że im cena wyjściowa będzie większa, tym zapewne dłużej będzie się czekać na kupca. Jeśli komuś się nie spieszy ze sprzedażą, to faktycznie może ustalić satysfakcjonującą go kwotę i przyglądać się temu, jaka jest reakcja nabywców. Ale jeżeli gotówka jest potrzebna szybko, to niejednokrotnie trzeba będzie jednak trochę zmniejszyć swoje oczekiwania.

To, ile się zarobi na sprzedaży samochodu dużo zależy też od sposobu jego sprzedaży. Z reguły najwięcej otrzyma się przy samodzielnym wystawieniu oferty, choć nie zawsze jest to regułą. Natomiast przy tym rozwiązaniu trzeba będzie co jakiś czas pokazywać auto klientom, co wymaga czasu i odpowiedniej organizacji. Również wszystkie kwestie formalne, łącznie ze spisaniem umowy trzeba będzie zrobić samodzielnie, ale na szczęście nie jest to jakieś trudne czy skomplikowane. Jeśli ktoś chce sobie zaoszczędzić obowiązków związanych z pokazywaniem auta, to może zdecydować się na zostawienie go w komisie. Dzięki temu wszystkim zajmą się pracownicy takiego komisu, oni będą prezentowali samochód i umawiali się na jazdy próbne. Oczywiście nie będą tego robić za darmo, dlatego też przy takiej opcji trzeba się liczyć z kilka czy nawet kilkanaście procent niższą sumę którą się otrzyma. Bo komisy najczęściej pobierają swoje wynagrodzenie w formie ustalonego procentu od kwoty sprzedaży. Przy tym rozwiązaniu także może się okazać, że konieczne będzie dłuższe czekanie aż znajdzie się kupiec.

Trzecią możliwością spieniężenia swojego auta jest skup aut Wrocław. Bardzo dużą zaletą takich skupów jest wypłacanie gotówki od ręki. Oczywiście tu także, jak w przypadku komisu, kwota transakcji będzie nieco niższa niż przy samodzielnej sprzedaży. Ale możliwość otrzymania od razu pieniędzy jest dla wielu osób bardzo kusząca, szczególnie jeśli samochód jest w gorszym stanie technicznym. Co więcej, w przypadku takich skupów bez problemu uda się także sprzedać pojazdy, które uległy wypadkowi lub są mocno zaniedbane. Normalnie raczej trudno by było znaleźć kupca, a tak można szybko pozbyć się problemu, i to jeszcze za gotówkę. Takie transakcje odbywają się szybko i sprawnie. Wyceny często są robione na podstawie podesłanych zdjęć, i w umówionym dniu po odbiór przyjedzie kierowca lub laweta, jeśli będzie to potrzebne. Po podpisaniu wszystkich dokumentów wystarczy tylko przekazać kluczyki, odebrać pieniądze i cała transakcja jest zakończona.

Dodaj komentarz

scroll to top