Jak wygląda skup mieszkania?

skup-mieszkania-02.jpg

Sprzedaż mieszkania może okazać problematyczna, szczególnie jeśli na tę nieruchomość mamy ustanowioną hipotekę, albo jesteśmy współwłaścicielami i chcemy sprzedać swoją część mieszkania. Możemy też sprzedawać mieszkanie bez zadłużenia i jeśli jesteśmy jedynymi właścicielami, ale oferta sprzedaży na różnych portalach widnieje już miesiącami i dalej nie ma kupca. W takich sytuacjach niewątpliwie pomogą nam oferty firm, które zawodowo zajmują się skupem mieszkań. Jednym z takich przedsiębiorstw, jest KupujemyM. Jak to wszystko wygląda? Czy mogę sprzedać każdą nieruchomość? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w poniższym artykule.

Mam mieszkanie do gruntownego remontu lub zadłużone, mogę je sprzedać przy pomocy takich firm?

Przed każdą transakcją przyjeżdża rzeczoznawca, który wyceni dane mieszkanie. Dla firm, które zajmują się zawodowo skupem mieszkań, kupno mieszkania do remontu to nie problem. Po prostu jest wyceniania wartość mieszkania, jeśli zgodzimy się na taką cenę, jaką firma oferuje, dostaniemy od razu pieniądze przy podpisaniu umowy sprzedaży. 

W przypadku mieszkań zadłużonych, z hipoteką to również nie jest problem. Przedsiębiorstwo pomoże nam w spłacie zadłużenia przy sprzedaży mieszkania, także pozbędziemy się długów i jeśli coś zostanie, dostaniemy należne nam pieniądze przelewem, albo do ręki, to zależy już od naszych preferencji.

Mam tylko udziały w danej nieruchomości. Nie jestem jedynym właścicielem, czy mogę to również sprzedać?

Zdajemy sobie sprawę, że sprzedać tylko część danej nieruchomości, będzie ciężko. Raczej nikt nie kupi tylko ⅓ czy ½ domu, czy mieszkania. Tutaj może pojawić się problem, ale takie firmy, które zajmują się zawodowo skupem nieruchomości, jak najbardziej kupią od nas takie udziały. Jedną z firm, dla której to nie problem to KupujemyM. Z ich pomocą pozbędziesz się problemu, oni zyskają udziały w danej nieruchomości i każda ze stron będzie zadowolona. 

Jak wygląda skup nieruchomości?

Już wyżej zostało wspomniane, że na samym początku przyjeżdża rzeczoznawca, który wyceni nasze mieszkanie, dom czy inną nieruchomość, którą pragniemy sprzedać. Jeśli zgodzimy się z wyceną i na zaoferowaną cenę, udajemy się z przedstawicielem firmy do notariusza, ponieważ umowa sprzedaży nieruchomości musi mieć formę aktu notarialnego. Sporządzamy umowę i dostajemy od razu należne nam pieniądze, przelewem lub do rąk własnych. Zależy to już od nas.

Czy warto sprzedawać mieszkanie firmie skupującej nieruchomości?

Tradycyjna sprzedaż mieszkania czy domu może potrwać nawet miesiącami. Wystawiamy ogłoszenie i nie zawsze znajdziemy osoby zainteresowane kupnem. W przypadku przedsiębiorstw, które zajmuje się skupem mieszkań, cała procedura jest dużo szybsza. Ponadto takie firmy kupują nieruchomości za gotówkę, nie potrzebują kredytu hipotecznego, dzięki czemu od razu dostajemy należne nam pieniądze przy podpisywaniu umowy. Moim zdaniem? Jest to najlepszy sposób na sprzedaż mieszkania, szczególnie jeśli zależy nam na czasie.

Dodaj komentarz

scroll to top