Jak wyposażyć funkcjonalną łazienkę?

funkcjonalna-lazienka.jpg

Podczas aranżacji łazienki zwykle pojawia się wiele dylematów. Związane są one przede wszystkim z doborem optymalnych produktów, które nie tylko posiadają daną estetykę, ale także i są przede wszystkim wysoce funkcjonalne. Tak naprawdę każdy elementy wyposażenia łazienki jest ważny i ma wpływ na jej ergonomię. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru wyposażenia – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem!

Wybieraj tylko dobre baterie do łazienki!

Jednymi z podstawowych elementów łazienkowego wyposażenia są właśnie baterie. Chyba zresztą nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie ergonomicznej łazienki właśnie bez nich. Na rynku znajduje się bardzo duży wybór baterii umywalkowych, wannowych, natryskowych czy bidetowych. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko estetyka, kolorem, wzornictwem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi, czyli tym, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Przed zakupem warto jest sprawdzić czy dana bateria łazienkowa wykonana jest z mosiądzu. Materiał ten bowiem nie tylko jest trwały, ale przede wszystkim nie koroduje. Poza tym posiada też właściwości antyseptyczne. Należy zwrócić także uwagę na to czy bateria jest wyposażona w ceramiczną głowicę. Tylko ceramiczne głowice są gwarantem długiej i bezproblemowej pracy baterii. Niektóre, jak w przypadku baterii Grohe nie wymagają konserwacji, ponieważ ceramiczne dyski posiadają mikropory, wypełnione smarem.

Istotne jest także to, by podczas użytkowania baterii łazienkowych, można było zmniejszyć zużycie wody. Wybrany przez nas model może posiadać różne ograniczniki przepływu wody lub perlator na końcu wylewki. Dzięki tej niepozornej części wypływająca woda napowietrzona, ma większą objętość i jest przyjemna podczas kontaktu ze skórą. Szeroki wybór dobrych baterii do łazienki znajduje się w ofercie sklepu internetowego www.lazienkiabc.pl!

Funkcjonalne meble do łazienki

W wyposażeniu każdej łazienki powinny znaleźć się także meble. To właśnie dzięki nim, możliwe jest schowanie produktów, które nie mają wpływu na estetykę wnętrza, czyli środków chemicznych, kosmetyków i różnych akcesoriów. Wbrew pozorom jednak nie jest łatwo wybrać meble do łazienki, które idealnie sprawdzą się w specyficznych warunkach, jakie panują w łazience. Często bowiem w przypadkowych marketach znajdują się modele, które nazywane są jako meble do łazienki. W rzeczywistości jednak nie są one odporne na działanie wilgoci i dlatego, nawet po krótkim czasie od zakupu, mogą zacząć puchnąć, wyglądać mało estetycznie.

Meble łazienkowe powinny być kupowane w sklepach branżowych, w których dane modele pochodzą tylko od dobrych i sprawdzonych producentów, takich jak Oristo, Elita, Deftrans, Cersanit czy Geberit. Wspomniane meble łazienkowe zostały nie tylko wykonane z dobrych, odpornych na wilgoć materiałów, poza tym zazwyczaj posiadają funkcję cichego domyku, do tego są ciekawe pod względem wizualnym. Szeroki ich wybór znajduje się w sklepie internetowym ŁazienkiABC.pl.

Dodaj komentarz

scroll to top