Jaki rower szosowy wybrać do sporadycznej jazdy?

rower-15.jpg

Rowery szosowe znane są od dawna, ale z uwagi na tak duży ich wybór, podjęcie decyzji co do zakupu jednego, konkretnego, przychodzi z wielkim trudem. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy będzie używany do sporadycznej jazdy, czy częstej. Musi spełniać pewne warunki.

Jaki rower szosowy – aluminium czy karbon?

Na pewno ranking rowerów szosowych w pewnym sensie jest pomocny przy wyborze odpowiedniego jednośladu. I w niejednym mówi się na temat wykonania tego pojazdu. Warto więc się z nim zapoznać. Szukając szosówki, należy dokonać wyboru między aluminium a karbonem. Z karbonu rowery są wyjątkowo lekkie. Z aluminium zaś tańsze. Trzeba więc dobrze przemyśleć tę kwestię.

Wejdź i zobacz ranking rowerów szosowych: https://pieknyrower.pl/ranking-rowerow-szosowych/

Kilka słów o geometrii

Każdy rower szosowy jest wyposażony w rurę górną. Im dłuższy jest ten element, tym bardziej pochyloną trzeba przyjąć pozycję. Jeśli będzie krótszy, pozycja ciała będzie bardziej wyprostowana. Dłuższe rury są zalecane głównie zawodnikom, którzy traktują kolarstwo wyczynowo i zależy im na prędkości. Innym elementem roweru jest główka ramy. Im wyższa jest rura sterowa, tym bardziej wyprostowana musi być sylwetka kolarza. Tylne widełki natomiast zazwyczaj są takie same w każdym rowerze. Wybierając najlepszy rower szosowy, dobrze jest zwrócić uwagę na jego geometrię.

Jak zbudowana jest rama szosówek

Zastanawiając się, jaki rower szosowy wybrać, trzeba zwrócić uwagę na ramę. Rowery z wyższej półki są wyposażone w stożkową główkę sterową. Główka ta razem z widelcem o karbonowej rurze sterowej, tworzy sztywny zestaw. Takie wykonanie roweru skutecznie niweluje straty energii. Istotna jest tu także rura podsiodłowa, która ma wpływ na komfort jazdy. Uwadze nie może umknąć też wewnętrzne prowadzenie pancerzy, które wpływa jednocześnie na estetykę roweru.

Wybór roweru szosowego nie jest prostym zadaniem z uwagi na to, że producentów jest wielu, a każdy z nich oferuje niejeden ciekawy model. W ustaleniu, który jest najlepszy, pomóc może wspomniany ranking rowerów szosowych. To w nim uwzględniane są najważniejsze parametry pojazdu, a także ocena użytkowników. Te na najwyższej pozycji zawsze są najchętniej polecane. Warto więc tym właśnie przyjrzeć się w szczególności. Dzięki rankingom łatwiej jest ustalić, jaki rower szosowy jest najlepszy i dlaczego. W tym przypadku również wygląd ma znaczenie. Bez względu na to, czy rower ma służyć sporadycznie, czy zdecydowanie częściej, warto też zwrócić uwagę na jego wygląd. W końcu ważne jest to, aby czerpać przyjemność z jazdy, a jeśli rower będzie ciekawie wykonany, na pewno zmotywuje do częstszych przejażdżek.

Dodaj komentarz

scroll to top