Jakie akcesoria są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania basenu stelażowego?

basen.jpg

Sam zbiornik to za mało, by cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem kąpieli przez cały sezon. Dlatego baseny stelażowe doposaża się w różnorodne akcesoria. Niektóre są opcjonalne, inne zaś niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania basenu. 

Rodzaje akcesoriów do basenów stelażowych

Akcesoria basenowe można podzielić na obligatoryjne i opcjonalne. Pierwsze zapewniają prawidłowe użytkowanie zbiornika. Drugie uprzyjemniają kąpiele, ułatwiają życie i poprawiają estetykę strefy basenowej. Podział ten jest oczywiście względny. Każdy może potrzebować nieco innych elementów, by w pełni komfortowo i bezpiecznie korzystać z kąpieli pod gołym niebem. Dobór akcesoriów zależy także od parametrów wybranego basenu. Przykładowo, jeśli posiadasz płytki zbiornik, drabinka do basenu może wydawać Ci się zupełnie zbędna. Natomiast trudno wyobrazić sobie bezpieczne wchodzenie i wychodzenie do/ z głębokiego basenu pozbawionego drabinki. 

Bezpieczna drabinka jest niezbędna w przypadku głębokiego basenu stelażowego

Jakich akcesoriów wymagają duże baseny ogrodowe?

Basen stelażowy bez akcesoriów byłby mało funkcjonalny. Woda szybko uległaby zabrudzeniu, co skutecznie zniechęcałoby do kąpieli. Z kolei kilkukrotne wymieniane wody w ciągu sezonu wiązałoby się z wysokimi kosztami oraz byłoby mocno nieekologiczne. Dlatego planując inwestycję w basen stelażowy, koniecznie dopisz do listy zakupów pompę filtrującą, filtr, sitka, zaciski oraz węże do pompy. Pompa odpowiada za oczyszczanie wody, więc jest absolutnie niezbędna – zwłaszcza w przypadku dużych basenów ogrodowych. Z pewnością przydadzą Ci się także:

  • pokrywa basenowa, która chroni wodę przed zabrudzeniami i sprzyja jej naturalnemu nagrzewaniu od słońca,
  • mata ochronna pod zbiornik, która zapobiega uszkodzeniom i zwiększa komfort siedzenia i stąpania po dnie. 

Obecnie można kupić baseny stelażowe z pompą i innymi akcesoriami w komplecie. Zbiorniki w różnie skomponowanych zestawach są dostępne np. w sklepie internetowym Dollo.pl

Basen stelażowy 427 x 107 cm – wchodzi do niego ponad 13 tys. litrów wody

Opcjonalne akcesoria basenowe

Jeszcze przed zakupem basenu warto zastanowić się, jakie elementy zapewnią prawidłowe funkcjonowanie zbiornika w danym miejscu. Przemyśl także, jakie akcesoria uprzyjemnią kąpiel całej Twojej rodzinie. 

Jeśli nie masz pomysłu, co może się przydać w praktyce, zerknij na akcesoria dodawane do basenów stelażowych przez rynkowych liderów, jak Intex czy Bestway. Na pewno warto zaopatrzyć się w:

  • dozownik chemii basenowej,
  • dedykowane detergenty,
  • testery do analizy wody,
  • termometr basenowy, 
  • łatki naprawcze,
  • siatkę do wyławiania nieczystości,
  • czyściciela stóp.

Masz dzieci? Dopisz do listy także dmuchane zabawki do wody. 

Dodaj komentarz

scroll to top