Jedziesz na wakacje? Zrób listę zakupów.

lista-zakupow-na-wakacje-scaled.jpg

Rzadko kiedy decyzja o wyjeździe zapada z dnia na dzień. I pomimo, że wielu z nas decyduje się na wakacje last minute, to zazwyczaj i tak wcześniej wiemy, że gdzieś pojechać chcemy. Najczęściej znamy też termin, bo wiemy, kiedy będziemy mieć urlop w pracy. Znamy też swoje preferencję klimatyczne, więc przy wyborze oferty z ostatniej chwili również będziemy kierować się tym, czy bardziej zadowala nas wysoka temperatura, słońce i upał, czy raczej celować będziemy w chłodniejsze rejony. Dlatego lista zakupów na wakacje powinna być przemyślana i stworzona wcześniej, aby wszystko zaplanować i być przygotowanym na wymarzone wakacje.

Co kupić przed wyjazdem?

Do najważniejszych na liście zakupów należy zaliczyć walizkę lub torbę podróżną. W zależności gdzie jedziesz, co musisz lub chcesz zabrać, powinna być ona wystarczająca na spakowanie wszystkich niezbędnych dla Ciebie rzeczy. Jeżeli nie masz żadnej walizki, to warto rozejrzeć się za nią dużo wcześniej aby nie przepłacić, a może nawet kupić ją w promocji w bardziej atrakcyjnej cenie. Jeśli masz w domu walizkę, zastanów się, czy jest ona wystarczająca na wszystkie Twoje rzeczy, które zaplanowałeś zabrać w podróż.

Czy potrzebuje iść na zakupy?

No właśnie. To pytanie zadaje sobie wielu podróżujących, a jeszcze większa część z nich uznaje, że ma wszystko. Niestety podczas pakowania okazuje się, że braki w wyposażeniu są, a wyjazd zbliża się wielkimi krokami. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, aby zapanować nad sytuacją, to lista rzeczy, które chcesz i musisz zabrać. Bez względu na to gdzie jedziesz i na ile, na pewno przydadzą Ci się te rzeczy:

  • Dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, karty płatnicze i kredytowe, książeczka dziecka (jeżeli posiadasz dzieci), pieniądze w gotówce w walucie, którą będziesz operować na wakacjach 
  • Powerbank – niezawodny w sytuacjach kiedy sama podróż się przedłuża, a Ty potrzebujesz mieć dostęp do telefonu i Internetu
  • Leki – w torbie każdego podróżującego powinny pojawić się chociaż te podstawowe lekarstwa, których możemy używać i które wiemy, że najszybciej na nas działają, np. leki przeciwbólowe, leki na alergię, plastry w przypadku ewentualnego skaleczenia się, środek dezynfekujący, lek na gorączkę, termometr

Niezbędnych przedmiotów jest oczywiście o wiele więcej, np.  szczoteczka do zębów, zmienne obuwie, ubrania, które zabezpieczą nas w przypadku niepogody, ładowarka do telefonu czy laptopa, mapa, kanapki lub inne przekąski na podróż.

Bagaż podręczny

Kiedy podróżujesz warto mieć pod ręką mniejszy plecak, wygodną torebkę przewieszoną przez ramię czy chociaż nerkę, w której możemy trzymać pieniądze, telefon lub dokumenty. Te właśnie rzeczy powinny znaleźć się w bagażu podręcznym, ale warto też dorzucić tam małą wodę, szybką przekąskę, parasolkę lub ciepłą bluzę na wypadek gdyby złapał nas deszcz, albo gdyby zrobiło się chłodno.  Pamiętaj, że bagaż podręczny sprawdza się nie tylko w podróżowaniu samolotem. Nawet jeżeli jedziesz na wakacje samochodem, to trzymanie potrzebnych rzeczy w jednym miejscu jest niewygodne, więc warto zorganizować swoją podróż w taki sposób, aby minęła  szybko i jak najbardziej komfortowo.

Dodaj komentarz

scroll to top