Kolektor ssący – co warto wiedzieć na ten temat?

04-1.jpg

Prawidłowe działanie samochodu jest możliwe dzięki skoordynowanej pracy wielu podzespołów. O części z nich każdy z nas słyszał, o innych możemy nie zdawać sobie całkowicie sprawy. Do takich komponentów zaliczymy chociażby kolektor ssący.

Kolektor ssący – gdzie go znajdziemy?

Element ten ma kształt przewodu, który jest wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego. Jego zadaniem jest doprowadzanie dowolnego czynnika gazowego lub ciekłego do cylindrów silnika. Chodzi tu więc zarówno o mieszankę paliwową, jak i powietrze. Kolektor ssący łączy przy okazji głowicę silnika z innymi urządzeniami które odpowiadają za wsparcie jego pracy. Należy tu wymienić chociażby nagrzewnicę, chłodnicę oraz filtry. Wielkość kolektora ssącego zależy od rodzaju silnika. Im więcej cylindrów będzie on posiadał, tym więcej rur będzie miał kolektor. Istotne jest także położenie gaźnika czy układu wtrysku paliwa. Urządzenie to musi więc być dopasowane do konkretnego modelu pojazdu.

Kolektor ssący w BMW – kto zajmuje się jego czyszczeniem i regeneracją?

Element ten, tak jak inne podzespoły, wymaga od nas regularnego czyszczenia. Jeśli zaniedbamy go, to szybko odczujemy negatywne skutki takiej sytuacji. W kolektorze narasta bowiem warstwa nagaru, która może go całkowicie zatkać. Dlatego producenci zalecają regularne czyszczenie kolektora ssącego. Co to oznacza? Kolektor ssący w pojazdach BMW z silnikiem Diesla powinien być poddawany czyszczeniu co 60-80 tysięcy kilometrów. W silnikach benzynowych warto zaś zadbać o kanały dolotowe i trzonki zaworów. O kolektor ssący w BMW pomogą nam zadbać specjalistyczne warsztaty. Jeden z nich znajdziesz pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/czyszczenie-kolektora-ssacego. Taki warsztat posiada oficjalną współpracę z producentem. Daje do klientom wiele korzyści. Przede wszystkim pracownicy serwisu doskonale znają się na samochodach tej marki i posiadają sprzęt niezbędny do realizacji tego rodzaju napraw. Dzięki temu nie musimy oddawać pojazdu do ASO, co przekłada się także na niższą cenę, a czasem także na szybszą realizację usługi.

Dodaj komentarz

scroll to top