Kredyt konsumpcyjny. Co to jest i co warto o nim widzieć?

kredyt-konsumpcyjny.jpg

Czym jest kredyt konsumpcyjny? Jest to jeden z rodzajów kredytu, który zaciągamy najczęściej. Jak wskazuje sama jego nazwa, bierzemy go po to, aby przeznaczyć go bezpośrednio na konsumpcję.

Konsumpcja jest natomiast szeroko pojętym pojęciem, jednakże znacznie ją zawężając możemy powiedzieć, że konsumpcja to wszelkiego rodzaju ludzkie potrzeby, które będziemy chcieli zaspokoić, właśnie biorąc kredyt konsumpcyjny, gdyż własne źródło dochodów nie pozwala nam na to, abyśmy mogli ten zamierzony cel zrealizować.

Co warto wiedzieć przede wszystkim, kredyt konsumencki jest przyznawany wyłącznie osobom fizycznym, tak więc nie mogą ubiegać się o niego osoby prawne, które prowadzą jakąś działalność gospodarczą.
Oczywiście warto tutaj zaznaczać, że osobom fizycznym, które prowadzą działalność gospodarczą zostanie udzielony kredyt, ale tylko w sytuacji jeżeli cel przeznaczenia środków, będzie inny niż bezpośrednio związany z prowadzoną przez tę osobę fizyczną działalnością.

Kredyty konsumpcyjne są jedynymi w swoim rodzaju pod względem ofert, którymi raczą nas banki. Mamy więc do wyboru cały wachlarz różnorodnych ofert. Powstaje w związku z tym zasadnicze pytanie. Jaką ofertę wybrać, które z nich będzie okaże się dla nas najlepsza? Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy wyborze oferty? Na pewno musimy rzucić okiem jakie jest oprocentowanie kredytu, a także przede wszystkim udać się na odpowiednią stronę internetową, która pokaże nam ranking kredytów konsumpcyjnych i związane z nimi oferty. Powinno być dla nas jasne, to iż jaką ofertę otrzymamy zależeć będzie przede wszystkim od tego jaką będziemy wykazywać naszą zdolność kredytową.

Kolejną rzeczą jaką warto wiedzieć o kredytach konsumpcyjnych to ich podział i rodzaje. Kredyty konsumpcyjne możemy zaciągnąć w sposób gotówkowy lub bezgotówkowy.

Kredyt bezgotówkowy, oznacza że bank opłaci nam od razu materiały i środki, które mamy zamiar nabyć, natomiast w przypadku kiedy jest to kredyt gotówkowy, otrzymujemy od banku nic innego jak sama nazwa wskazuje, czyli po prostu gotówkę.

Warto również wiedzieć, że w skład kredytów konsumpcyjnych wchodzą między innymi kredyty ratalne, studenckie, czy też kredyty na naszym rachunku bieżącym

Dodaj komentarz

scroll to top