Na co pomaga aromaterapia?

duze-swiece-yankee-candle-04.jpg

Aromaterapia stosowana jest już od czasów starożytnych i niesie za sobą wiele korzystnych oraz dobroczynnych działań. Warto się z nimi zapoznać, aby móc świadomie wykorzystywać aromaterapię w codziennym życiu.

Jedną z najpowszechniejszych funkcji aromaterapii jest ta odprężająca. Skorzystać możesz z niej kiedy czujesz się lekko zdenerwowany, spięty czy zmęczony. Poza tym aromaterapia potrafi także zmniejszyć wiele innych dolegliwości, np. objawy menstruacji, ułatwia zasypianie czy wspomaga osoby z problemami górnych dróg oddechowych.

Jaki olejek do aromaterapii najlepiej wybrać?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć i jakie dolegliwości Ci doskwierają. Na rynku znaleźć można m.in.:

  • olejek pomarańczowy – pomaga przy bezsenności, uspokaja i koi
  • olejek z drzewa herbacianego – ma działanie antybakteryjne dzięki czemu pomaga w walce z przeziębieniem i jego objawami
  • olejek lawendowy – łagodzi bóle głowy oraz migreny, działa kojąco oraz ułatwia zasypianie
  • olejek eukaliptusowy – zalecany przy bólach mięśni oraz schorzeniach reumatycznych, wskazany również przy problemach z górnymi drogami oddechowymi

To tylko namiastka dobroczynnych działań znanych w aromaterapii. W naszej ofercie na aromatowo.pl znajdziesz szeroki zakres różnych olejków, które wspomogą walkę z najróżniejszymi schorzeniami.

Świece zapachowe Yankee Candle – czy można je stosować w ramach aromaterapii?

Aby świeca spełniła funkcje aromaterapeutyczne konieczne jest, aby zawierała w sobie olejki eteryczne. Duże świece Yankee Candle stworzone zostały z naturalnych wosków oraz specjalnie dobranych i połączonych ze sobą olejków eterycznych. Dzięki temu spełniają swoje zadanie i są prawdziwym fenomenem w dziedzinie aromaterapii. Wystarczy podpalić knot, aby już po chwili odczuć zbawienne, odprężające i wyciszające działanie olejków.

Dodatkowo świece zapachowe Yankee Candle będą fantastyczną ozdobą wnętrz z uwagi na wytworne, szklane słoje lub doskonale sprawdzą się jako prezent na przeróżne okazje.

Dodaj komentarz

scroll to top