Na jakim etapie postępowania potrzebny jest adwokat rozwodowy?

rozwod-03.jpg

Rozwód jest niełatwym dla małżonków oraz ich dzieci postepowaniem, poprzedzonym trwałym rozpadem pożycia małżeńskiego oraz zależności w tworzeniu wspólnego gospodarstwa domowego. Sprawy rozwodowe mogą przybierać zróżnicowany przebieg, zależny najczęściej od stopnia skomplikowania i liczby spraw, łączących w dalszym ciągu małżonków. Aby rozwód i związany z nim stres ograniczyć do minimum warto znać swoje prawa i obowiązki oraz dowiedzieć się, jak przejść przez wszystkie formalności, minimalizując straty. Wizyta u adwokata rozwodowego powinna odbyć się możliwie jak najszybciej. Czy jest to konieczne?

Adwokat rozwodowy-kiedy i czy skorzystać z porady?

Zależnie od treści pozwu rozwodowego oraz prawidłowości jego wykonania organ sądowy może wszcząć postępowanie rozwodowe lub oddalić pozew. Jeśli zależy Ci w tym trudnym czasie na ograniczeniu formalności oraz przykrych spotkań z byłym partnerem skorzystaj z pomocy adwokata rozwodowego, zanim napiszesz pozew i złożysz go w biurze podawczym sądu. Adwokat rozwodowy – https://adwokatslask.pl – dokłądnie wysłucha Twojego stanowiska i oceni, jaką formę działań warto zastosować. Dzięki pomocy profesjonalisty sprawa rozwodowa zyska prawidłowy przebieg. Uzyskasz informacje, dotyczące najwłaściwszych form rozwodu, szczegółowych ustaleń, jakich należy dokonać oraz prawidłowości stworzenia pozwu rozwodowego. Adwokat rozwodowy to nie tylko specjalista, wykazujący się bogata wiedzą. To człowiek, który wysłucha i doradzi.

Rozwód-reprezentowanie strony przez adwokata rozwodowego

Adwokat rozwodowy może pełnić rolę doradcy w sprawach, które nie są skomplikowane i strona nie potrzebuje wsparcia w toku postepowania. Jeśli rozwód ma zostać zasądzony bez orzekania o winie, małżeństwo nie posiada potomstwa i jest zgodne co do podziału majątku wspólnego, adwokat rozwodowy powinien doradzić przed złożeniem pozwu. Jeżeli postępowanie będzie skomplikowane, a obydwie strony nie wyrażają zgodności w odniesieniu do warunków planowanego rozwodu, pomoc adwokata rozwodowego będzie niezbędna na sali sądowej. Wsparcie adwokata nie tylko wpływa na pozytywny dla strony przebieg postępowania i orzeczenie, ale dodatkowo pozwala wzmocnić pewność siebie w trakcie przewodu sądowego. Jeśli zatem nie jesteś osobą obeznaną w tematyce prawa rodzinnego i opiekuńczego lub zdajesz sobie sprawę z trudności, jakie staną się elementem zachowania pozwanego (lub powoda) skorzystaj ze wsparcia. Adwokat rozwodowy z empatią i doświadczeniem przeprowadzi Cię przez ten trudny emocjonalnie etap. 

Dodaj komentarz

scroll to top