Obrączki ślubne – co wybrać, gdzie i kiedy je zamówić?

obraczki-slubne.jpg

Zachwycające swoimi misternymi detalami, a może proste i ponadczasowe? Niezależnie od tego, na jakie obrączki ślubne się zdecydujecie, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego jubilera, a także zamówienie biżuterii z wyprzedzeniem. O czym warto pamiętać przy zakupie obrączek na ślub?

Idealne obrączki ślubne – czyli jakie?

Biżuteria jak obrączki ślubne ma na celu symbolizowanie nierozerwalności małżeństwa oraz uczucia wiążącego dwie osoby. Wobec tego obrączki powinny wyróżniać się trwałym materiałem oraz wysoką jakością wykonania, aby można było korzystać z nich na lata.

Aktualnie salonach jubilerskich na pary czeka szeroka gama ciekawych obrączek ślubnych. Tak duży asortyment może zawrócić w głowie. Jakie obrączki warto wybrać?

1. Styl

Nadal większość par decyduje się na kupno obrączek o klasycznym wyglądzie, czyli pierścionków o soczewkowatym przekroju. Damska obrączka może być wtedy także dodatkowo zdobiona małym kamieniem. Jedna obecnie widać tendencję do kupowania obrączek bardziej nietypowych, na przykład z kilku kruszców, ze żłobieniami, obrączek ażurowych, które mają efektowny wygląd. Wybór jest już kwestią indywidualną.

2. Kruszec

Najczęściej do wykonania obrączek ślubnych stosowane jest złoto. W tym zakresie do wyboru jest nie tylko klasyczne złoto żółte, ale także inne kolory tego cennego kruszcu jak złoto białe, różowe, a nawet czarne. Poza złotem popularne są także obrączki platynowe, tytanowe o srebrzystych odcieniach. Najtańszy wybór to obrączki srebrne.

3. Wykończenie

Warto pamiętać o tym, że dobre obrączki ślubne to takie, które są komfortowe w codziennym użytkowaniu. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na wewnętrzny profil obrączek. Najlepiej, by miał kształt soczewki, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie i podnosi komfort użytkowania. Obrączki nie powinny być także zbyt szerokie.

Gdzie kupić obrączki na ślub?

Obrączki ślubne to popularna biżuteria, którą obecnie można zakupić w wielu sklepach jubilerskich. Najczęściej pary decydują się na kupowanie obrączek stacjonarnie, ponieważ wtedy można obejrzeć je na żywo i poprzymierzać. Można także kupować je online, czyli w sklepach jubilerskich działających w internecie.

Parom zamierzającym udać się do sklepu jak jubiler Kraków prezentuje wiele adresów. To nie tylko popularne salony sieciowe, ale także małe salony jubilerskie z wieloletnimi tradycjami, gdzie często można kupić oryginalną biżuterię w znacznie niższych cenach.

Obrączki ślubne – kiedy je zamówić?

Najlepiej zdecydować się na wcześniejsze zamówienie biżuterii, ponieważ w przedślubnych przygotowaniach często nie ma czasu na to, aby spokojnie udać się do sklepów jubilerskich i zapoznać się bliżej z ich pełną ofertą, żeby wybrać najpiękniejsze obrączki i zlecić ich grawerowanie.

Niektóre pary decydują się na zakupienie obrączek na swój ślub już na kilka miesięcy przed tym wydarzeniem, natomiast inne robią to na parę tygodni przed nim. Gdy nie chcemy stresować się, że obrączki nie będą gotowe na czas, warto kupić je na minimum miesiąc przed zaplanowaną datą zaślubin.

Dodaj komentarz

scroll to top