Odbieranie przesyłki z paczkomatu – jak to zrobić?

odbieranie-przesylki-z-paczkomatu.jpg

Paczkomaty są już znane praktycznie każdemu. Większości z nas z pewnością udało się już nie raz coś z nich odebrać. Jednak wciąż są osoby, które z tej opcji jeszcze nigdy nie korzystały. Choć to popularna metoda dostępna w wielu sklepach online, to niekiedy nie chcemy jej wybrać. Dlaczego? Dla wielu osób ważne jest, aby paczka została dostarczona do domu. Są jednak tez tacy, którzy myślą, że odbieranie przesyłek w paczkomacie jest skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Przekonaj się sam, jak odebrać paczkę z paczkomatu!

InPost paczkomaty – dlaczego warto wybrać tę opcję?

InPost to znana w Polsce firma. Zrewolucjonizowała rynek dzięki swojej sieci paczkomatów. To naprawdę innowacyjny pomysł, który zmienił kurierów. Paczkomaty mają wiele zalet. Przede wszystkim to bardzo przystępna cenowo opcja wysyłania paczek. Dodatkowo mamy możliwość odbierania ich o dowolnej porze dnia, także w weekendy. Nie musimy martwić się, czy kurier zastanie nas w domu, czy będziemy musieli na niego czekać. Paczkomaty są również bardzo proste w obsłudze. Działają intuicyjnie i poradzą sobie z nimi nawet cyfrowi laicy.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

O tym, że nasza paczka jest gotowa do odbioru można dowiedzieć się na kilka sposobów. Pierwszy z nich to powiadomienie SMS otrzymane na podany numer telefonu. Kolejna informacja dociera na nasz adres e-mail. Jest też możliwość pobrania aplikacji mobilnej InPost na naszego smartfona. To najlepszy sposób, gdyż aplikacja przyda nam się także w późniejszym czasie.

Paczkę możemy odebrać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie ekranu dotykowego na paczkomacie. Wybieramy tam opcję „odbierz paczkę”. Teraz możemy albo uzupełnić dane wyświetlające się na ekranie (numer telefonu oraz kod) lub zeskanować kod QR wysłany w SMS, mailu lub z aplikacji. Skrytka samoczynnie się otwiera i możemy wyciągnąć paczkę!

Druga opcja to użycie aplikacji. Ta innowacyjna funkcja pozwala na bezdotykowe otworzenie skrytki z naszą przesyłką. Unikniemy tym sposobem kolejki do paczkomatu! Wystarczy włączyć lokalizację w telefonie, wybrać paczkę, którą chcemy odebrać i nacisnąć opcję „otwórz skrytkę”!

Szybko, tanio, praktycznie – postaw na paczkomaty!

Paczkomaty to naprawdę korzystne rozwiązanie. Zarówno ze względu na cenę, jak i na szybką dostawę oraz praktyczne cechy. Jeśli zależy nam na czasie i oszczędności, naprawdę warto postawić na tę opcję. Już nie musisz się zastanawiać jak odebrać paczkę z paczkomatu. Nie miej obaw, bo to naprawdę proste! Poradzi sobie z tym każdy, gdy cały proces jest bardzo intuicyjny. Interfejs aplikacji, jak i menu w paczkomacie umożliwia łatwe zrozumienie, co powinniśmy zrobić – krok po kroku. Przy następnej okazji wybierz opcję dostawy do paczkomatu i zobacz, że to naprawdę łatwe! Gdy raz zamówisz w ten sposób, to już zawsze będziesz to robił. Przekonaj się sam jak działa paczkomat!

Dodaj komentarz

scroll to top