Odwiedzamy sklep z flagami

sklep-a-flagami.jpg

Flaga to jeden z trzech symboli narodowych, obok hymnu i godła. Najczęściej można ją dostrzec przed budynkami instytucji państwowych, na meczach lub na ulicach, w dniu świąt narodowych, ale nie tylko. Coraz częściej flagi pojawiają się na prywatnych posesjach i pozostają tam przez cały rok. Wraz ze wzrostem zainteresowania, pojawiają się nowe propozycje. Obecnie w internecie można znaleźć nie jeden sklep z flagami. Szczególnie przed świętami narodowymi wybór jest bardzo duży.

Dlaczego warto kupować flagi?

Flaga jako znak rozpoznawczy danego państwa, informuje jakie i czyje to terytorium oraz świadczy o utożsamianiu się obywateli ze swoim krajem. Oprócz aspektu informacyjnego i wizualnego, istnieje jeszcze wiele powodów, dlaczego warto kupować i wywieszać flagę. Poniżej kilka z nich.

Aspekt patriotyczny

Nie ma piękniejszego widoku niż biało-czerwona flaga powiewająca na wietrze. Symbol wolności, odwagi i wielu lat historii. W dzisiejszych czasach kosmopolityzmu, warto pamiętać o swoim pochodzeniu i ojczyźnie. Posiadanie i wywieszanie własnej flagi Polski jest wyrazem miłości do ojczyzny, szacunku do przodków, którzy o nią walczyli i dumy z bycia Polakiem.

Flagi innych państw

Wywieszanie flag innych państw w dniu ich święta jest czystym i pięknym przejawem szerokiej tolerancji. Innym przykładem jest wywieszenie flagi państwa, w którym toczą się zamieszki, kataklizmy, czy zdarzyły się różnego rodzaju katastrofy. Taki gest jest wyrazem empatii i wsparcia. Często na ekspozycję więcej niż jednej flagi, decydują się obywatele więcej niż jednego państwa, jako znak utożsamiania się ze swoimi rodakami. Temat szerzej opisano w artykule https://okolicznosciowe.com.pl/flagi-panstwowe-i-narodowe-w-europie/

Kolekcjonerstwo

Coraz częściej zdarza się, że flagi są pamiątką z podróży. Każde państwo posiada unikatową i niepowtarzalną flagę, przez co mogą być one traktowane, jako symbol konkretnego, odwiedzonego kraju. W przeciwieństwie do kubków, pocztówek, koszulek, magnesów i innych gadżetów przywożonych z podróży, flagi są bardziej trwałe i kojarzone z wartością. Zbierana latami kolekcja flag ma większe znaczenie i jest o wiele bardziej imponująca niż kolekcja np. magnesów.

Na kartach historii oraz w zbiorach narodowych dzieł kultury, można odnaleźć wielokrotnie powtarzający się motyw flagi. Jest ona silnie powiązana i kojarzona z wartościami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Warto zadbać, aby w przyszłości nadal tak było. Człowiek zawieszający flagę nie tylko wyraża swój patriotyzm, ale przede wszystkim podtrzymuje kult wolności, niepodległości i odwagi.

Dodaj komentarz

scroll to top