Peeling medyczny – jaka jest jego charakterystyka?

4.jpg

Peeling medyczny to zabieg wykonywany w dobry salonach kosmetycznych, a także w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej wykonuje się go na obszarze twarzy, szyi i dekoltu np. celu redukcji oznak starzenia. Jeśli jednak mowa o usuwaniu blizn czy rozstępów to dochodzą obszary brzucha, ud, pośladków i piersi. 

Peeling medyczny – wskazania do wykonania zabiegu

Peeling medyczny jest zabiegiem wykorzystywanym w celu redukcji oznak upływającego czasu, a mianowicie zmarszczek, wiotczenia skóry, utracie elastyczności czy plam starczych. Co więcej ma on na celu również redukcje innych zmian skórnych, takich jak przebarwienia czy blizny. Jednak, by osiągnął upragnione efekty potrzebna jest seria zabiegów z wykorzystaniem odpowiednich preparatów. 

Przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego

Z peelingu chemicznego niestety nie mogą skorzystać wszyscy. Niektóre osoby są wykluczone tylko na jakiś czas, a inne wcale nie mogą sobie na niego pozwolić. Do tej drugiej grupy należą przede wszystkich osoby borykające się z chorobami nowotworowymi, a także skórnymi. Niektórzy zaś, jak kobiety po ciąży czy kuracji pochodnymi Witaminy A muszą jedynie odczekać jakiś czas. O wszystkie przeciwwskazania należy dopytać specjalistę z salonu. To bardzo istotne by wykluczyć możliwość pojawienia się efektów ubocznych zabiegu. 

Peeling medyczny – przebieg zabiegu

Na samym początku powinna nastąpić dokładna analiza kondycji skóry. Po jej przeprowadzeniu osoba wykonująca zabieg np. z https://salonpieknecialo.pl/ może przejść do komponowania składników peelingu. Do wyboru ma kwasy z różnych rodzin, które odpowiadają za konkretne działania. Właśnie dlatego należy je dopasować do potrzeb. Czas trwania zabiegu również będzie uzależniony od tego jakie substancje zostaną zastosowane. Nie wszystkie powinny znajdować się na skórze taką samą długość czasu. Po usunięciu peelingu na skórę nakładana jest substancja łagodząca. Taki zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, by osiągnąć upragnione efekty. Najczęściej mowa tu o serii składającej się z pięciu do siedmiu zabiegów. Wszystko w zależności od tego jak skóra zareaguje na dany zabieg, a także o d problemu, z którym peeling ma sobie poradzić. Wszystkie szczegóły można już na pierwszej wizycie omówić ze specjalistą, tak by później nie było żadnych niedopowiedzeń. 

Dodaj komentarz

scroll to top