Pielęgnacja włosów kręconych – patenty na ujarzmienie loków

krecone-wlosy.jpg

Wiele posiadaczek kręconych włosów skarży się na szereg problemów. Raz się puszą, innego dnia są przyklapnięte. Miejscami pasma się prostują, kiedy pozostałe są perfekcyjnie skręcone. I to wszystko na dodatek tuż przed wyjściem do pracy czy też inną okazją. Istnieje jednak parę trików, które pozwolą wam ujarzmić wasze loki i zadbać o ich dobrą kondycję.

Jak poradzić sobie z puszeniem?

Włosy kręcone mają tendencję do puszenia się, gdyż są mocno przesuszone. Przez swoją strukturę mają utrudnioną dystrybucję serum, czyli naturalnego nawilżacza, który zapewnia elastyczność i miękkości. Dlatego w pielęgnacji loków tak ważne jest nawilżanie i wzmacnianie. Pomogą w tym szampony mocno nawilżające oraz kosmetyki utrwalające loki z naturalnymi olejkami. Włosów kręconych lepiej nie zwilżać przed stylizacją zwykłą wodą, gdyż ma ona nieodpowiednie pH, które jeszcze wzmaga puszenie. Do tego najlepiej używać mgiełek lub sprayów przeznaczonych do tego rodzaju włosów.

Ważny jest również sposób suszenia loków. Warto po myciu osuszyć je tylko ręcznikiem i pozwolić im schnąć naturalnie. Jeśli jednak nie ma na to czasu, bo szykujemy się do wyjścia, najlepiej używać suszarki z dyfuzorem, który ładnie ukształtuje loki. Dzięki temu unikniemy puszenia.

Jakie kosmetyki warto stosować?

1. Najlepiej wybierać szampony głęboko nawilżające. Warto zrezygnować z częstego stosowania preparatów z mocnymi detergentami i sięgać po nie co kilka tygodni, aby dokładnie oczyścić włosy.

2. Po każdym myciu loków warto nakładać na nie odżywkę. Najlepiej nakładać ją od ucha w dół, by uniknąć obciążania włosów kręconych u nasady.

3. Do codziennych stylizacji loków dobrze sprawdzą się kosmetyki chroniące przed absorbowaniem wilgoci, gdyż włosy kręcone mają do tego tendencję. Dzięki temu unikniemy puszenia.

4. Warto zamienić zwykłą szczotkę na grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach, który ładnie podkreśli skręt.

5. W stylizacji włosów kręconych dobrze sprawdzają się kremy definiujące loki. Wystarczy małą ilość kosmetyku rozetrzeć w dłoniach, rozprowadzić równomiernie na włosach i gotowe.

Jakie cięcie wybrać?

Niestety, wielu fryzjerów nie potrafi obchodzić się z kręconymi włosami. Ciężko znaleźć odpowiedniego specjalistę. A dobre cięcie to już połowa sukcesu. Loki wymagają specjalnej techniki obcinania. Często fryzjerzy źle je cieniują, co jest opłakane w skutkach. Wzmaga to puszenie, a włosy wyglądają na zaniedbane. Specjalista musi przewidzieć, jak włosy będą układać się po ich wysuszeniu. Jeśli jesteś posiadaczką kręconych włosów, nie zapisuj się do pierwszego lepszego fryzjera. Lepiej poradź się najpierw innych dziewczyn z podobnymi włosami, który fachowiec zna się na lokach i nie zmarnuje ich potencjału.

Włosy kręcone potrafią wyprowadzić z równowagi. Ich pielęgnacja wymaga cierpliwości, bywają kapryśne. Ale jeśli się postaramy, naprawdę warto. Robią spektakularne wrażenie. Poza tym dodają luzu, świeżości i odmładzają.

Dodaj komentarz

scroll to top