Realme Buds Air Pro – zalety i wady

sluchawki-bluetooth.jpg

Coraz częściej na ulicy możemy zauważyć osoby, które korzystają ze słuchawek bluetooth. Firma Apple już dawno zrezygnowała z wejścia jack, co zostało kiedyś głośno skrytykowane. Z perspektywy czasu trzeba jednak przyznać, że ponownie mieliśmy do czynienia z udanym przewidywaniem tego giganta z Doliny Krzemowej. Na szczęście kasyna online polskie przyjmuje w swoje objęcia każdego gracza, nawet tego, który nie posiada ładnych słuchawek bluetooth!

Wróćmy jednak do Realme Buds Air Pro, czyli bezprzewodowych słuchawek bluetooth pasujących do każdego ucha! Skupmy się na plusach tych słuchawek, których lista jest dosyć długa:

  • Słuchawki są w stanie grać 5 godzin, zanim zostaną przez nas w pełni rozładowane. Jest to naprawdę imponujący wynik.
  • Specjalna aplikacja pozwala nam zmieniać ustawienia słuchawek (możemy włączać w niej Bass Boost oraz sterować ustawieniami Noise cancellation).
  • Skoro już mowa o redukcji hałasu, trzeba przyznać, że słuchawki dobrze sobie z tym radzą. Opcja ta nie zmienia charakteru dźwięków, dzięki czemu możemy cieszyć się dobrą jakością odtwarzanej muzyki.
  • Pudełko ładujące pozwala nam na doładowanie naszych słuchawek w dowolnym momencie aż trzykrotnie!

Minusami są mała dostępność tych słuchawek w Europie i słaba jakość dźwięku nagrywanego za pośrednictwem mikrofonu wbudowanego w Realme Buds Air Pro.

Czy mamy do czynienia z dobrym produktem? Na pewno tak, w tej kategorii cenowej jest to dobry produkt, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę obecność osobnej aplikacji, w której możemy sterować naszymi słuchawkami w zależności od naszych upodobań.

Koniec z kablami

Producenci telefonów oraz słuchawek stopniowo starają się nas oswoić z myślą, że niebawem możemy doświadczyć kompletnego odejścia od kabli (również tych, które dotyczą ładowania naszego telefonu). Wszystko bowiem zmierza w kierunku technologii bezprzewodowych. Mniej produkowanych kabli to na pewno dobra wiadomość dla środowiska oraz świetna wiadomość dla konsumentów. 

Na pewno zdarzyło się wam uszkodzić kabel od słuchawek w ten sposób, że jedna słuchawka kompletnie przestała działać. Z reguły wystarczyło jedynie dotrzeć do uszkodzonej wiązki kabli i odpowiednio ją przylutować, problem polegał jednak na tym, że po takim zabiegu słuchawki nie wyglądały „jak nowe”. 

Słuchawki bluetooth nie cierpią na tego typu problemy, ponieważ jedynym kablem, jaki do nich podłączamy, jest kabel USB przeznaczony do ładowania. Nawet jeżeli ten kabel zostanie uszkodzony, to zawsze możemy kupić kolejny, w kwocie znacznie mniejszej niż nowe słuchawki.

Jest jednak pewien mankament związany ze słuchawkami bluetooth. Są one zależne od baterii. Obecnie w naszych bezprzewodowych sprzętach przeważnie znajdują się ogniwa litowo-jonowe, co oznacza, że jesteśmy skazani na wymianę całego sprzętu lub w najlepszym przypadku, jedynie akumulatora, który znajduje się w naszym urządzeniu. 

Mimo wszystko trzeba jednak pamiętać, że niektóre słuchawki bluetooth pozwalają na korzystanie z nich przez nawet 20 godzin, więc nawet jeżeli żywotność akumulatora ulegnie pogorszeniu, zawsze będziemy mogli cieszyć się 15 godzinami słuchania muzyki. 

Degradacja akumulatorów odgrywa większą rolę w małych słuchawkach, takich jak właśnie opisywane przez nas Realme Buds Air Pro. Skrócenie czasu działania do 3 godzin może być już nieco problematyczne. 

Pozostaje więc nam czekać na przełom związany z akumulatorami. Możemy takiego przełomu spodziewać się nawet w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ pracę nad grafenowymi bateriami (które będą charakteryzowały się znacznie większą ilością cykli ładowań) prowadzi firma Samsung.

Dodaj komentarz

scroll to top