Rower składany czy gotowy?

rower-09.jpg

Zakup roweru musi być dobrze przemyślaną decyzją, z tego względu, że jest to inwestycja na lata. Oczywiście decydującą kwestią bez wątpienia będzie budżet, jaki posiadamy na zakup jednośladu, niemniej jednak warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby móc wybrać taki, który będzie nam odpowiadał pod każdym względem. Pasjonaci bardzo często rozważają samodzielne złożenie roweru, co bez wątpienia daje dużo satysfakcji, jednak czy po chłodnej kalkulacji na pewno takie rozwiązanie się opłaca? Może lepiej byłoby kupić gotowy rower?

Rower składany

Składane rowery cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i to z kilku względów. Po pierwsze dzięki temu można posiadać jednoślad idealnie dopasowany do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Po drugie poszczególne elementy składowe roweru będą dokładnie takie, jakie chcemy. To daje pewność, że rower posłuży nam przez długi czas i nie będziemy mieli ochoty wymienić go na nowy. W ten sposób zyskujemy naprawdę dobrej jakości rower w przystępnej cenie.

Możliwości są dwie, bo złożenie roweru można zlecić profesjonalnej firmie, albo spróbować własnych sił w tym zakresie. Obecnie dobre sklepy rowerowe oferują projektowanie, kompletowanie oraz montowanie rowerów ręcznie. Warto skorzystać z takich usług, jeśli nie mamy czasu lub wystarczającej wiedzy, aby móc złożyć rower samodzielnie, a zależy nam na zakupie jednośladu solidnego, wygodnego w użytkowaniu i długowiecznego. To opcja niezwykle wygodna, ale też opłacalna, bo rower jest 100% dopasowany do naszych potrzeb i gustu. Dobry sklep rowerowy Warszawa z całą pewnością będzie w stanie wykonać rower naszych marzeń. Dobrym przykładem jest firma Antymateria, która składa rowery na zamówienie, zajmuje się także serwisowaniem rowerów i to różnych producentów.

Drugą możliwością jest próba złożenia roweru samodzielnie, na co porywają się przede wszystkim pasjonaci. Budowanie roweru od podstaw bez wątpienia znacznie ułatwi jego serwisowanie w przyszłości, co więcej dzięki temu można nauczyć się budowy roweru od podstaw. Samodzielnie złożenie roweru daje wiele satysfakcji i radości, przy czym oczywiście trzeba wygospodarować na to dość dużo czasu.

Rower gotowy

Największą zaletą roweru gotowego jest to, że nie trzeba tracić czasu na kompletowanie części oraz jego składanie. Jest to również sposób na oszczędzenie pieniędzy, gdyż nie musimy wydawać ich na klucze, czy pomoc mechanika. W tym wypadku można mieć pewność, że poszczególne części będą idealnie ze sobą współgrać, do tego otrzymamy  gwarancję producenta, z której można skorzystać w razie awarii jednośladu.

Decydując się na zakup gotowego roweru, najlepiej wybierać dobre sklepy rowerowe, gdzie można znaleźć asortyment najwyższej jakości, a także skorzystać z profesjonalnego doradztwa mechaników i sprzedawców, Antymateria na pewno będzie w stanie spełnić te oczekiwania. To jeden z lepszych sklepów rowerowych w Warszawie, dlatego warto wziąć go pod uwagę, gdy mamy w planach takie zakupy.

Dodaj komentarz

scroll to top