Smartwatch – zegarek motywujący do aktywności

Smartwatch-zegarek-motywujacy-do-aktywnosci.jpg

Zegarki na rękę jeszcze do niedawna służyły głównie do dokładnego mierzenia czasu. Coraz większą popularnością cieszą się zegarki inteligentne, które mogą współpracować ze smartfonami. Dzięki nim użytkownicy mają dostęp do wielu przydatnych funkcji i informacji. Sprzęt ten jest szczególnie popularny wśród osób aktywnych fizycznie.

Jakie funkcje powinien spełniać smartwatch?

Smartwatche, bo tak nazywane są te zegarki, wyglądają bardzo podobnie do tradycyjnych zegarków elektronicznych. Mają bransoletę, pasek, tarczę oraz cyfrowy wyświetlacz, który wskazuje aktualną godzinę. Na tym podobieństwa się kończą. Zaawansowany technologicznie sprzęt dostępny jest u renomowanych producentów. Funkcjonuje on bardziej jak mini smartfon niż tradycyjny zegarek.

Klasyczny zegarek posiada niewielką baterię, którą należy ładować podczas noszenia. Smartwatch jest podobny do telefonu. Posiada akumulator, który przechowuje energię wystarczającą na kilka dni. Po tym czasie konieczne jest doładowanie baterii. Smartwatch posiada również kolorowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który może wyświetlać różne informacje. Dowiedz się więcej na https://e-zegarki.info.pl/

Każdy smartwatch ma możliwość odbierania informacji o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych, e-mailach oraz wiadomościach z mediów społecznościowych. Dzięki komunikatom wyświetlanym na wyświetlaczu użytkownik nie musi wyciągać smartfona za każdym razem, gdy ktoś do niego dzwoni lub pisze. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas biegania i innych aktywności fizycznych. Można też kupić smartwatche, które pozwalają na zainstalowanie wirtualnej karty SIM. Dzięki temu rozwiązaniu smartwatch zamienia się w telefon i może wykonywać i odbierać połączenia głosowe.

Smartwatche mają również możliwość zdalnego sterowania aparatem fotograficznym. Jeśli chcesz zrobić sobie zdjęcie, możesz umieścić swój telefon w bezpiecznym miejscu i użyć samowyzwalacza, aby wyzwolić się w odpowiednim momencie. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność proszenia kogoś innego o zrobienie zdjęcia. Z poziomu zegarka możliwe jest monitorowanie podstawowych funkcji organizmu oraz sprawdzenie aktualnej pogody.

Sportowy zegarek dla niego i dla niej

Smartwatche są przeznaczone dla osób aktywnych. Dostępne są modele dla kobiet i mężczyzn. W sprzedaży dostępnych jest wiele opcji urządzeń. Mogą się one różnić funkcjonalnością i wyglądem. Inteligentne zegarki mają możliwość wyświetlania różnych wzorów. Jest to cecha wyróżniająca. Urządzenia mogą stanowić uzupełnienie każdej sportowej stylizacji lub zastąpić tradycyjny zegarek do biegania, jeśli zostaną odpowiednio dobrane.

Licznik kroków, pulsometr do monitorowania pracy serca podczas treningów oraz pulsoksymetr do sprawdzania nasycenia krwi tlenem to podstawowe narzędzia dla osób aktywnych fizycznie. Aplikacja na smartfonie odbiera dane zebrane podczas aktywności. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może precyzyjnie analizować swoje postępy i wyniki. Jedną z najciekawszych funkcji inteligentnych zegarków jest motywator. Przypomina on użytkownikowi o aktywności fizycznej i motywuje go do pobicia swoich osobistych rekordów.

Funkcja śledząca cykl menstruacyjny pozwala kobietom określić fazy płodności, a także czas kolejnej miesiączki. Takie rozwiązanie z pewnością zostanie docenione przez panie. Na uwagę zasługuje również analizator poziomu stresu. Jeśli urządzenie wykryje, że użytkownik stał się zestresowany, podpowie mu, aby wykonał ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe.

Inteligentne zegarki dla aktywnych fizycznie kobiet i mężczyzn są lekkie i wytrzymałe. Wysokiej jakości materiały sprawiają, że urządzenia są odporne na zmiany pogody. Do wyboru jest wiele modeli od różnych producentów. Warto pamiętać, że tylko certyfikowane produkty wykonane przez renomowanych producentów są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Podawane przez nich wyniki pomiarów są zgodne z rzeczywistością i wiarygodne. Najprostsze modele można kupić już za kilkaset złotych. Na najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia trzeba będzie wydać kilka tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

scroll to top