Stan deweloperski, a dobra ekipa remontowa

stan-deweloperski.jpg

Specjaliści biją na alarm. Jeszcze nigdy kredyty hipoteczne nie były tak tanie. Ten fakt spowodowany jest przez rosnącą inflację oraz spadające oprocentowanie na lokatach terminowych i kontach oszczędnościowych. Niestety nijak się to ma do cen mieszkań i domów, które aktualnie znajdują się w ofercie nieruchomości. W przeciwności do oferty kredytów hipotecznych ceny nieruchomości rosną z dnia na dzień. Mimo wszystko jest to dobry moment na zainwestowanie we własne cztery kąty.

Stan deweloperski

Mieszkanie nabyte z rynku pierwotnego odbieramy w stanie deweloperskim zamkniętym. Taki stan nie pozwala na zamieszkanie w nieruchomości. Konieczne jest położenie regipsów, gładzi szpachlowej, paneli podłogowych, terakoty, biały montaż, zabudowa kuchenna na meblach kończąc. Lista spraw, jakie należy załatwić mnoży się od samego początku. Stan deweloperski, to moment, który pozwala na wniesienie do mieszkania poprawek, które ułatwią nam funkcjonowanie w pomieszczeniach, a także pozwolą lepiej zagospodarować metraż. Na tym etapie warto zastanowić się nad wyburzeniem ścian, innym rozmieszczeniem pomieszczeń, niż te znajdujące się w wizualizacji lub planach.

Wsparcie projektanta wnętrz

Nie każdy z nas posiada zmysł artystyczny i estetyczny, a zazwyczaj każdy chciałby mieszkać w ładnie zaaranżowanej przestrzeni. Jeżeli dysponujemy wolną gotówką, możemy pozwolić sobie na wynajęcie projektanta wnętrz. Jest to specjalista, który dysponuje odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, a przede wszystkim pasją. Znajomość nowinek z rynku wnętrzarskiego, liczne realizacje potwierdzone zadowoleniem klientów, kreatywność w tworzeniu nieszablonowych rozwiązań, to cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Nie bój się prosić o referencje.

Co powinno znaleźć się w projekcie wizualizacji pomieszczenia?

Profesjonalny projektant wnętrz powinien zbadać oczekiwania klienta. Następnie przeprowadzić ankietę, w której klient będzie mógł odnieść się do swoich preferencji kolorystycznych, upodobań, stylu, który najbardziej preferuje. W ramach projektu może znajdować się inwentaryzacja pomieszczenia. Jest to nic innego, jak dokładne zwymiarowanie nieruchomości z uwzględnieniem położenia okien, drzwi, skosów, przyłączy elektrycznych, kaloryferów i innych instalacji, które znajdują się w mieszkaniu. Inwentaryzację pomieszczenia możemy wykonać samodzielnie, jednak musimy być świadomi, że wszelkie błędy wymiarów będą leżały po naszej stronie, dlatego zaleca się pozostawienie tego specjaliście do aranżacji wnętrz. Koszt projektu koncepcyjnego dla mieszkania o metrażu 50 m2 może wynieść od 4000 zł wzwyż, natomiast projektu wykonawczego od 5500 zł i więcej. Do projektu może zostać dołączony spacer wirtualny którego koszt zaczyna się od 500 zł.

W cenie projektu wizualizacji powinny się znaleźć:

  • Wizualizacje wszystkich pomieszczeń z różnych stron
  • Dobór mebli, płytek, paneli podłogowych, oświetlenia w ramach budżetu
  • Linki do stron internetowych sklepów, w których można zakupić wybrane elementy aranżacji

Za zmiany dotyczące zmian w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych czy zmianach wymiarów pomieszczeń będziemy musieli dodatkowo dopłacić.

Projekt a wykonanie

Większość projektantów wnętrz ściśle współpracuje z ekipami remontowymi. Jest to dogodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy na własną rękę szukać sprawdzonej ekipy, która prawidłowo wykona projekt. Projektant i ekipa remontowa współpracują ze sobą na każdym etapie realizacji i na tej podstawie w przypadku błędów z wymiarowaniem lub pojawiających się przeszkód w czasie realizacji mogą natychmiast wyeliminować. Oczywiście możemy wybrać własną ekipę remontową, jednak musimy mieć świadomość, że dostępność dobry ekip zwykle wymaga dłuższego oczekiwania. W związku z czym realizacja może się przeciągnąć w czasie. Znalezienie odpowiedniego zespołu remontowego nie należy też do najłatwiejszych zadań. Do tego dochodzi kwestia komunikacji między ekipą a projektantem wnętrz, jak również z inwestorem, co ze względu na ograniczoną dostępność wszystkich stron może być utrudnione.

Dodaj komentarz

scroll to top