Wódka weselna – gdzie zamawiać i jak ją udekorować?

wodka.jpg

Wódka od lat jest napojem alkoholowym najczęściej serwowanym na weselach. Jak wybrać wódkę na przyjęcie weselne? Gdzie ją zamówić, aby nie przepłacić? Jak ją udekorować, aby była efektowną ozdobą na stole?

Jaką wódkę na wesele kupić?

Obecnie do kategorii wódek zalicza się pełna gama różnych trunków. To nie tylko tradycyjna wódka czysta, lecz także popularne obecnie wódki smakowe, które mają wielu fanów wśród kobiet i mężczyzn.

Na stołach weselnych najczęściej umieszczane są obecnie wódka weselna czysta oraz wódka weselna smakowa. Zazwyczaj stosuje się podział jak połowa wódki czystej oraz połowa wódki smakowej lub też większość czystej i mniejsza ilość smakowej, co zależne jest już od upodobań gości.

Wódka czysta na wesele powinna być wysokiej jakości, dlatego warto zdecydować się na napoje alkoholowe sygnowane znanymi markami. Podobnie należy postępować przy wyborze wódki smakowej. Tutaj warto także zadbać o to, aby była ona zróżnicowana. Wódki smakowe są dostępne w wielu smakach, na przykład jabłkowym, śliwkowym, wiśniowym, mirabelkowym, orzechowym, dlatego warto zadbać o ich różnorodność.

Ile wódki na wesele warto zamówić?

Często pojawiającym się pytaniem w kontekście zakupu wódki na wesele jest również jej ilość. Ile butelek wódki weselnej kupić?

Zazwyczaj zamawia się po 0,5 litra wódki na jednego gościa, natomiast wtedy, gdy podczas wesela mają być też obecne inne alkohole, na przykład jak wino albo whisky, można zdecydować się na mniejszą liczbę butelek.

Wódka na wesele – gdzie ją kupić?

Zakup alkoholu na wesele może być związany ze sporym wydatkiem. Gdzie wódka weselna jest najtańsza?

Najlepiej zamawiać ją w hurtowniach alkoholu, które pozwalają także na złożenie zamówienia detalicznego. Są to sklepy, które specjalizują się w sprzedaży alkoholu i mogą zaoferować go klientom w bardzo atrakcyjnych cenach. Można wtedy zamówić większą liczbę butelek różnych typów alkoholi i dodatkowo otrzymać korzystny rabat w porównaniu z produktami dostępnymi w innych sklepach, na przykład marketach.

Dodatkowym plusem zamawiania alkoholi na wesele w specjalistycznych sklepach jest często możliwość zwrócenia tych butelek, które nie zostały otwarte. Gdy zatem po przyjęciu zostało sporo trunków, można odzyskać wyłożone na nie pieniądze.

Jak udekorować wódkę weselną?

Wódka na wesele bardzo często jest dodatkowo dekorowana, aby efektownie prezentowała się ona na stołach weselnych. W jaki sposób można nadać jej niebanalny, oryginalny wygląd i sprawić, że stanie się ona także pamiątką po przyjęciu?

Najczęściej wódka weselna ozdabiana jest za pomocą specjalnych zawieszek, które umieszcza się na szyjkach butelki. Mogą one zawierać motyw graficzny całego wesela, a także imiona nowożeńców wraz z datą zaślubin.

Druga opcja to zakupienie etykiet na wódkę weselną. Mają one formę naklejek, które umieszczane są na etykiecie wódki. Dzięki temu butelki uzyskują całkowicie nowy wygląd, a także stają się wspaniałą pamiątką po weselu.

Powyższe dekoracje można obecnie zakupić także jako gotowe, dlatego nie trzeba przygotowywać ich samodzielnie. Można zamawiać je w firmach wykonujących zaproszenia na śluby oraz inne druki weselne.

Podsumowanie

Jedną z czynności, jaka związana jest z organizacją ślubu i wesela, jest wybór odpowiednich trunków dla gości. Najczęściej do tego celu używana jest wódka weselna, która dzisiaj kupowana jest zarówno jako wódka czysta, jak i jako wódka smakowa. Należy pamiętać o tym, by zamówić ją w odpowiedniej ilości – najczęściej około 0,5 litra na gościa. Także można nadać jej efektowny wygląd poprzez jej udekorowanie za pomocą etykiet, zawieszek, by była ciekawą pamiątką.

Dodaj komentarz

scroll to top