Wybieramy dywany do nowoczesnego mieszkania – na jaką stylistykę się zdecydować?

dywan-08.jpg

O tym, że dla stworzenia satysfakcjonującej aranżacji pomieszczenia niebagatelne znaczenie mają najdrobniejsze szczegóły, nie trzeba przekonywać nikogo, kto jest w trakcie urządzania swojego lokum. Kluczem do sukcesu jest taki dobór elementów dekoracyjnych i wyposażenia, by powstała całość nie tylko spójna, ale również ciekawa i ciesząca oko ze względu na uzyskany wymiar estetyczny. Dzisiaj zajmiemy się kwestią wyboru dywanów, bez których trudno wyobrazić sobie współczesne przytulne wnętrze. 

Do czego pasują patchworkowe detale i z czego wynika ich popularność?

Połączenie różnorodnych faktur, kolorów i wzorów – tym w skrócie charakteryzuje się technika patchworkowa. Stosuje się ją wszędzie tam, gdzie pożądana jest kreatywność i nietuzinkowość, a inspirację stanowią tendencje boho. W pokoju urządzonym w tym stylu znajdą się wygodne, utrzymane w neutralnych barwach meble, zestawione z unikatowymi, wielokolorowymi dekoracjami. Mogą to być zawieszone na ścianach, wykonane z naturalnych materiałów łapacze snów i makramy, a także rozmaite wiklinowe ozdoby. Pasować do nich będą dywany patchwork w wielu wariantach, od sznurkowych chodników, w których zastosowano różnego rodzaju sploty, po nowoczesne propozycje tekstylne w geometryczne wzory. Takie dywany sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna i frapująca zarazem, a więc zyskuje niepowtarzalny klimat. Patchworkowe dekoracje przyciągają wzrok, gdyż są niebanalne. Z tego powodu wybierają je osoby, które planują przygotować mocno zindywidualizowaną aranżację wnętrza, zbudowaną z kontrastów i wyrazistych detali.

Jak wykorzystać odcienie niebieskiego w wystroju mieszkania?

Subtelny akcent kolorystyczny czy barwa dominująca w całym domu – taki dylemat towarzyszy wielu miłośnikom koloru niebieskiego, którzy chcieliby wykorzystać go do realizacji swoich aranżacyjnych pomysłów. Trzeba mieć świadomość, że o ile intensywne niebieskości są odcieniem dość trudnym do stosowania we wnętrzarstwie, o tyle z pastelami sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza. Dywany miętowe rewelacyjnie urozmaicą dwa typy pomieszczeń: skandynawskie wnętrza utrzymane w beżach i bieli oraz bardzo modne monokolorystyczne pokoje, w których mięta stanie się przyciągającym uwagę ozdobnikiem. Gdzie szukać miętowych dywanów w ciekawym wydaniu? Na przykład w sklepach takich jak https://teppi24.pl/ , które posiadają duży wybór tekstyliów domowych. Przy użyciu miętowych dodatkowych może powstać zarówno nowoczesna sypialnia w stylu glamour, jak i klimatyczny loftowy salon. Kluczem do sukcesu zawsze są odpowiednie proporcje i gra podobieństwem oraz kontrastem. W przestrzeni zaplanowanej jako uporządkowana i elegancka warto postawić na zbiór konkretnych elementów w tym kolorze. Sofa i fotele lub pufy w połączeniu z dywanem w barwie mięty to esencja bezpretensjonalnego uroku, który świetnie sprawdzi się małych mieszkaniach, wymagających rozważnego gospodarowania przestrzenią. Z kolei w przypadku surowych pomieszczeń, jak te urządzone we wspomnianej estetyce loftu, niebieskie akcenty kolorystyczne zastosowane w niewielkim natężeniu sprawią, że wystrój nabierze eklektycznego wydźwięku, co na pewno da intrygujący efekt końcowy. 

Dodaj komentarz

scroll to top