Wybór odpowiednich spodni roboczych

odziez-robocza-08.jpg

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób jest wybierana odzież robocza? Pracodawca poza wyborem odpowiedniego rodzaju odzieży roboczej, zamawia także rozmiar poszczególnych części garderoby. Wszyscy doskonale wiemy, że rozmiar uniwersalny nie istnieje. Są osoby wyższe lub niższe, szczupłe i tęższe, a to wszystko powoduje, że nie da się wszystkich skategoryzować jedną rozmiarówką.

Pomiary, pomiary i jeszcze raz pomiary

Jeżeli mieliście do czynienia kiedykolwiek z pracą na produkcji, to doskonale wiecie, że pracodawcy korzystają z kilku możliwości podczas przydziału odzieży roboczej. Jedna z nich to wynajęcie firmy, która odpowiedzialna jest za pomiar pracowników i dostarczenie im, a także pranie odzieży służbowej. Pracodawca w tej kwestii partycypuje jedynie w kwestii udostępnienia miejsca na szafy do których pracownicy wkładają swoją odzież roboczą i kosze, do których wrzucają odzież zabrudzoną, zużytą. Drugą opcją jest samodzielny zakup przez pracodawcę odzieży dla poszczególnych członków zespołu. Jest to znacznie utrudnione zadanie, ponieważ pracodawca musi przejść prze kilka etapów przy wyborze chociażby spodni roboczych.

Idealne spodnie robocze

W celu zapewnienia pracownikowi odpowiednich spodni roboczych pracodawca przede wszystkim powinien w odpowiedni sposób zdjąć miarę z pracowników. Przede wszystkim ważny jest wzrost, co będzie miało przełożenie na długość nogawek, obwód talii, długość w kroku, obwód pasa, bioder i talii. Należy pamiętać, że bardzo często kroje spodni roboczych damskich i spodni roboczych męskich różnią się od siebie. Jest to uzależnione w głównej mierze od anatomii człowieka. Kobiety ze względu na bardziej bujne biodra będą miały nieco inny krój spodni, niż mężczyźni.

Poza zdjęciem miary i stworzeniem tabeli rozmiarów na potrzeby własnych pracowników, istotną kwestią jest wyposażenie spodni. Pracodawca powinien zastanowić się czy powinny posiadać one dodatkowe kieszenie, wszyte odblaski, kieszenie na nakolanniki, wzmocnienia w obszarach narażonych na największe zużycie oraz rodzaj materiału z jakiego powinny zostać wykonane.

Po dokonaniu wyboru zostaje uzupełnić ubiór o pozostałe części garderoby i możemy dopuścić pracownika do pracy.

Dodaj komentarz

scroll to top