Wyginanie blachy – co warto wiedzieć na ten temat?

05.jpg

Przemysł metalowy jest bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzone przez ten segment produkty sprawdzają się w wielu dziedzinach naszego życia. Jedną z nich są różnego rodzaju blachy. Jak wygląda ich obróbka? Co warto wiedzieć na temat ich cięcia i gięcia?

Laserowe cięcie blachy – na czym polega?

Istnieje wiele technik profesjonalnej obróbki blach. Wszystko zależy od tego, z jakim arkuszem mamy do czynienia. Do blach o grubości nieprzekraczającej 30 mm stosuje się laserowe cięcie. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna i bardzo szybka. Wystarczy bowiem odpowiednio skalibrować urządzenie, a wykona ono odpowiednie cięcie. Obsługa maszyny jest możliwa za pomocą komputera, co ułatwia pracę. Laserowe cięcie blachy wykorzystuje skumulowaną energię termiczną, która prowadzi do roztopienia się metalu lub jego odparowania. Metodę tą wykorzystuje się zawsze do wycinania bardzo małych elementów. Ich jakość będzie bowiem bardzo wysoka, a krawędzie niemal idealnie gładkie. Dlatego tak powstałe wyroby mogą zostać użyte od razu po wyschnięciu. Cięcie laserowe jest rozwiązaniem niezawodnym, o czym świadczy trwałość materiałów eksploatacyjnych.

Wyginanie blachy – co musisz o tym wiedzieć?

Kolejnym procesem, jakiemu poddawana jest blacha w ramach obróbki, to wyginanie. Jest to niezwykle ważny proces, który pozwala odkształcić materiał tak, by nie naruszyć jego spójności. Wyginanie blachy odbywa się najczęściej na prasie. W użyciu są także walce oraz metoda przeciągania. Wyginanie na prasie pozwala trwale połączyć ze sobą elementy. Walcowanie stosuje się przy produkcji blach, prętów i kształtowników. Metoda przeciągania z kolei pozwala stworzyć różnego rodzaju rury. Profesjonalne wyginanie blachy znajdziemy w ofercie polskich firm. Wystarczy kliknąć tutaj https://intechstal.pl/. Zlecając to zadanie fachowcom możemy być spokojni o wysoką jakość powstałych elementów. Specjaliści korzystają bowiem z nowoczesnego parku maszynowego, dzięki czemu są w stanie wykonać precyzyjnie nawet najmniejsze elementy.

Dodaj komentarz

scroll to top