Zalety protez nakładkowych

protetyk-04.jpg

Dla osób, które z różnych przyczyn straciły zęby, proteza może być ostatnią deską ratunku i jedynym sposobem na powrót do normalnego życia. Dzięki rozwijającej się technologii, protezy nie są już tak niewygodne jak przy swoich początkach i oferują coraz więcej sposobów na pozbycie się ubytków zębowych.

Protezy nakładkowe – czym są?

Protezy nakładkowe, inaczej overdenture należą do grupy protez ruchomych. Opierają się na korzeniach zębów lub implantach. Dzięki tej metodzie w większości przypadków nie musimy pozbywać pacjenta własnych korzeni, które zapewniają najlepszą stabilizacje zęba. Polega na wykonaniu specjalnych metalowych zaczepów, które następnie umieszczane są w kanale korzenia. O protezy nakładkowe, a właściwie – wszystkie protezy, należy dbać jak o swoje własne uzębienie. Dla wielu osób jest to duży wydatek, na który często odkładają pieniądze miesiącami. Niewłaściwa higiena, może doprowadzić do szybkiego zniszczenia protezy. Najlepiej jest myć ją 2 razy dziennie lub po każdym posiłku, przy użyciu specjalistycznych past do protez.

Protezy nakładkowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wykonanie protezy nakładkowej to około 10-12 dni. Jest to bardzo krótki czas oczekiwania, patrząc na to, że zdarzają się sytuacje gdzie musielibyśmy czekać miesiącami. Dzieje się tak na przykład w przypadku pacjentów, którym usuwa się wszystkie korzenie. Niestety gojenie się dziąseł, nie należy do najszybszych procesów. Protezy nakładkowe, są łatwe w adaptacji i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Ponad to, stosowanie protez nakładkowych znacząco opóźnia zanik wyrostka zębodołowego. Dzieje się to wtedy, gdy zbyt długo nie leczymy ubytku w uzębieniu. Ten rodzaj protez, jest również jednym z najbardziej estetycznych. Idealnie imituje prawdziwe zęby, a umieszczane w jamie ustnej klamry, nie są widoczne. Klinika https://maszewski.com/ profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem wszystkich rodzajów implantów. Wykwalifikowany zespół stomatologów, asystentek oraz higienistek, zadba o to, abyś czuł się zrelaksowany i zadowolony z efektów.

Dodaj komentarz

scroll to top