Załóż konto w banku bez wychodzenia z domu

003.jpg

Dzięki nowoczesnych technologiom, większość rzeczy możemy wykonywać dzisiaj bez wychodzenia z domu. Począwszy od pracy zdalnej, opłacania rachunków przez internet, po zakup wielu rzeczy drogą internetową. W taki sam sposób, możemy również uzyskać pożyczkę czy założyć konto w banku.

Zanim jednak otworzymy rachunek bankowy, warto zastanowić się, czego oczekujemy od takiego konta osobistego, a następnie powinniśmy zweryfikować z jakimi opłatami wiąże się prowadzenie takiego rachunku. Nie każde konto osobiste jest bowiem udostępniane całkowicie za darmo, a część ofert wiążę się ze stałą opłatą miesięczną za prowadzenie rachunku.

Konto osobiste tanie w prowadzeniu – gdzie założyć?

Szukając konta, które nie będzie wiązało się z wysokimi opłatami, warto poświęcić trochę czasu na weryfikację dostępnych ofert. Nie musimy w tym celu odwiedzać poszczególnych placówek bankowych, ponieważ takie porównanie bez problemu przeprowadzimy przez internet. Pod tym kątem idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju porównywarki czy rankingi kont osobistych dostępne w portalach internetowych. Na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając odpowiedniej oferty konta osobistego? Postanowiliśmy o to zapytać eksperta finansowego w portalu Banki24 :

Większość osób sprawdza czy konto osobiste dostępne jest za 0 zł, a więc bez opłaty miesięcznej. Jeśli jednak chcemy aktywnie korzystać z konta a więc wykonywać przelewy internetowe czy wypłacać z takiego konta pieniądze, powinniśmy również zweryfikować szereg innych rzeczy. Mam tu na myśli choćby opłaty za przelewy internetowe oraz ich weryfikację SMS, prowizję za wypłatę gotówki z bankomatu czy opłatę miesięczną za kartę debetową. To takie podstawowe kwestie na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, szukając odpowiedniego konta osobistego.

Konto bez opłaty miesięcznej czy konto warunkowe?

Konto reklamowane jako konto w pełni darmowe za 0 zł i bez opłat miesięcznych, najczęściej będzie takim kontem, które jest co prawda kontem darmowym, ale posiada dodatkowe opłaty. Bank udostępni nam konto, za które nie będziemy musieli ponosić opłat miesięcznych, ale w zamian pobierze od nas opłaty za inne transakcje. Mowa tu choćby o prowizji za przelewy czy za wypłacenie pieniędzy z bankomatu. Dlatego też naszym zdaniem, znacznie bardziej korzystnie prezentują się oferty kont osobistych, które dostępne są na określonych warunkach za 0 zł. Bank oddaje w nasze ręce w pełni bezpłatne konto, za które nie ponosimy jakichkolwiek opłat. Musimy jednak spełnić określone warunki, które narzuca nam bank. Przeważnie wspomniane warunki mówią o zapewnieniu określonych wpływów np. 1000 zł miesięcznie. Nie powinno być to przeszkodą, jeśli konto posłuży na do odbierania wynagrodzenia od pracodawcy. Podobny warunek możemy dotyczyć karty dołączonej do konta. Bank nie będzie pobierał od nas opłaty miesięcznej, w zamian za aktywne korzystanie z karty, a więc jeśli będziemy dokonywali nią transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Jeśli w którymś miesiącu nie uda nam się spełnić jednego z tych warunków, bank naliczy nam standardową opłatę miesięczną za korzystanie z konta lub karty debetowej.

Konto przez internet – jak założyć?

Większość kont bankowych bez większych przeszkód możemy założyć bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności związane z jego założeniem, w prosty i nie skomplikowany sposób będziemy mogli przeprowadzić przez internet, używając do tego celu laptopa, smarfona czy tabletu. Najpierw jednak powinniśmy znaleźć konto osobiste, które będziemy mogli założyć przez internet – https://www.banki24.com.pl/konta-bankowe/

Do założenia konta osobistego online będzie nam potrzebny aktualny dowód osobisty. Niektóre banki wymagają również posiadania smartfona z aktywnym dostępem do aparatu. Mowa tutaj w szczególności o tych bankach, które oferują nowoczesne usługi na selfie, z wykorzystaniem technologii biometrycznej. Oprócz dowodu i smartfona, konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowej weryfikacji i podpisanie umowy. Może się to odbyć poprzez inne konto bankowe, którego jesteśmy posiadaczem. Bez problemu taką operację wykonają te osoby, które np. zamierzają zmienić konto na konto w innym banku, a nie zdążyły go jeszcze zamknąć. Jeśli nie posiadamy takiego dodatkowego konta, umowa może zostać zawarta drogą telefoniczną lub dostarczona w wersji papierowej za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Warto jednocześnie zaznaczyć, ze składając wniosek o założenie rachunku bankowego przez internet, bank zapyta nas również czy chcemy założyć kartę debetową do konta. Może z takiej opcji skorzystać lub nie, jeśli nie chcemy korzystać z karty.

Jeśli uda nam się prawidłowo założyć konto bankowe przez internet, będzie ono aktywne już kilka godzin po jego założeniu. Karta debetowa wysyłana jest drogą pocztową i najczęściej dostarczana jest w ciągu kilku dni od założenia rachunku bankowego.

Dodaj komentarz

scroll to top