Zamienniki markowych perfum – warto kupować?

Zamienniki-markowych-perfum.jpg

Perfumy to ważny produkt dla dużej części konsumentów. Świadczy o tym ilość oferowanych przez drogerie i sklepy internetowe zapachów. Obecnie każda szanująca się marka ma swoje linie perfum, które wysprzedają się partiami. Nic dziwnego, każdy lubi otaczać się pięknymi zapachami. Niektóre przywołują wspomnienia, inne dodają energii i poprawiają nastrój. Jednak kupno markowych perfum to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Zwłaszcza, gdy lubimy mieć możliwość wyboru, jakiego zapachu danego dnia użyjemy. Z pomocą przychodzą firmy, które oferują zamienniki naszych ulubionych perfum.

Co znajdziemy w ofercie?

Na stronach internetowych z odpowiednikami znanych zapachów najczęściej oferuje się trzy pojemności. Małe flakoniki mieszczą najczęściej 30-35 ml, natomiast duże – od 100 ml do 108 ml. Ceny wahają się od już około 13 zł za najmniejsze pojemności do 64 zł za największe flakony.

W ofercie znajdziemy mnóstwo markowych zapachów, przeważnie tych znanych z drogeryjnych półek, ale również takich, które dopiero pojawiły się na rynku. Widać, że firmy zajmujące się odpowiednikami są na bieżąco z przemysłem perfumeryjnym, gdyż zaraz po premierze nowych perfum zazwyczaj pojawia się jego zamiennik. Przy każdym produkcie znajduje się opis zapachu, zawierający chociażby jego rodzaj czy też nuty zapachowy. Na stronie można również znaleźć opinie innych klientów.

Czy warto kupować?

Kupowanie zamienników na pewno ma swoje plusy. Jednym z nich jest niska cena za dobre jakościowo perfumy. Oferowane odpowiedniki dość długo utrzymują się na skórze, dlatego są wydajne. Poza tym zamienniki sprzedawane są w bardzo poręcznych flakonikach, mieszczących się w każdej torebce, bez względu na pojemność. Kolejnym plusem jest duży wybór. Oferty sklepów internetowych z zamiennikami są bardzo bogate i szybko pojawiają się odpowiedniki nowych zapachów.

Sporo osób zwraca uwagę na to, że zamienniki wcale nie pachną tak, jak oryginały. Rzeczywiście, w przypadku niektórych perfum czuć znaczące różnice, ale jak sama nazwa wskazuje – jest to odpowiednik, więc nie może być on identyczny jak zapach od drogiej marki. W innym przypadku nie byłby możliwości ich sprzedaży. Na tym polega idea zamienników – mają być NIEMAL identyczne.

W Internecie funkcjonuje kilka sklepów zajmujących się produkcją i sprzedażą odpowiedników markowych perfum. Na pewno tego rodzaju produkty są dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią wymieniać zapachy, mieć kilka flakonów na swojej półce w łazience. Poza tym dobrze sprawdzają się jako próbki perfum, które dopiero pojawiły się na rynku. Zakupując zamiennik można przekonać się, czy dany zapach nam odpowiada i jak na nas pachnie. Czy warto? Najlepiej przekonać się samemu.

Dodaj komentarz

scroll to top