Zdarza Ci się zauważyć myszy w domu lub okolicy? Sprawdź, czy warto zdecydować się na deratyzację

Deratyzacja-02.jpg

Na Twojej posesji zadomowiły się myszy? Zastanawiasz się, czy w takiej sytuacji musisz podjąć interwencję? Sprawdź, jakie zagrożenie powoduje obecność myszy w domu lub ogrodzie. Przedstawiamy, na czym polega deratyzacja w Ełku, od czego zależy jej cena i co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.

Dlaczego deratyzacja w Ełku może być konieczna?

Warto od razu wyraźnie zaznaczyć, że obecność mszy oznacza konieczność przeprowadzenia deratyzacji. Przede wszystkim dlatego, że myszy przenoszą liczne patogeny. Bakterie i wirusy przenoszone przez myszy stanowią poważne zagrożenie dla człowieka. Co więcej, wieloma z nich można się zarazić poprzez samo wdychanie powietrza w pomieszczeniu, w którym występują gryzonie. Konsekwencje zakażeń to między innymi wysoka gorączka, wymioty i konieczność długotrwałego leczenia.

Zatem kiedy pojawią się myszy, niezbędna okazuje się firma deratyzacyjna. Polecamy wezwać fachowców, ponieważ tylko oni są gwarancją skuteczności przeprowadzenia procedury. Po przyjeździe na miejsce fachowcy wyjaśnią, jak wygląda deratyzacja, ile trwa oraz jaki będzie koszt usługi. Specjalistyczną firmą oferującą deratyzację w Ełku jest Stander — to zespół fachowców, dysponujących szerokim zakresem środków na gryzonie i ogromnym doświadczeniem.

Jak przebiega deratyzacja — dostępne metody

Zastanawiasz się pewnie, jak przebiega deratyzacja. Otóż szczegółowy przebieg jest uzależniony od wybranej metody. Najczęściej stosuje się pułapki mechaniczne i środki chemiczne. Pułapki mechaniczne mają za zadanie schwytanie gryzoni. Natomiast środki chemiczne prowadzą do jego unicestwienia poprzez otrucie. Zwykle stosuje się karmniki z rodentycydami. Warto wiedzieć też o tym, że na zewnątrz możliwa jest też deratyzacja gazem.

Od czego zależy wybór metody? Przede wszystkim od:

  • wielkości populacji szkodników, 
  • typu gryzoni,
  • specyfiki danej posesji. 

Najmniej inwazyjne są z pewnością pułapki mechaniczne. O wyborze metody powinien zdecydować fachowiec. To on wie najlepiej, które działania przynoszą pożądane rezultaty. Następnie pozostaje oczekiwać, aż myszy zostaną zlikwidowane. Ile trwa deratyzacja? To zależy od zastosowanej metody i wielkości obszaru działania.

Na czym kończy się deratyzacja? Na posprzątaniu i sprawdzeniu, czy wszystkie gryzonie zostały zlikwidowane. Jeśli tak się stało, firma deratyzacyjna wystawia rachunek. Jeśli problem nie został w pełni usunięty, konieczne jest powtórzenie procedury. Pojawia się w tym miejscu pytanie, ile kosztuje deratyzacja myszy. 

Otóż jest to zależne między innymi od liczby powtórzeń zabiegu. Im więcej środków lub pułapek trzeba zastosować, tym więcej zapłacimy. Ponadto na cenę ma też wpływ wybrana metoda. Niewątpliwie deratyzacja jest zabiegiem, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać. Najważniejsza jest w tym przypadku pełna skuteczność i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

scroll to top