Jak znaleźć dobrego stomatologa? Czyli dentysta Wrocław poszukiwany!

dentysta Wrocław

Dentysta, a właściwie stomatolog to lekarz, którego wszyscy prędzej czy później musimy odwiedzić. Prawda jest taka, że im prędzej trafimy z problemem, tym mniej wizyt nas czeka. Już dzieci, które jeszcze nie były u dentysty we Wrocławiu się go boją. Dlaczego? Bo dorośli taki stosunek w nich zaczepili. Dlaczego boimy się dentystów i jak znaleźć tego idealnego?

Horror z opowieści – dentysta Wrocław

Małe dzieci nie mają negatywnych skojarzeń z dentystą. Jeżeli rodzice odpowiednio zadbają, a raczej przemilczą swoje doświadczenia, dziecko bez problemu będzie przekraczało próg gabinetu stomatologicznego. Ale jeśli opowiemy już na starcie o naszych doświadczeniach z dentystą z Wrocławia, to sukcesów w leczeniu mleczaków nie będzie. Dlaczego tak boimy się dentystów? Bo u nich boli. Taka jest prawda i nie oszukujmy się, że tak nie jest. Czy to jest ból nie do wytrzymania? Raczej nie, ponieważ gdy szykuje się bolesne leczenie, lekarz aplikuje nam znieczulenie. Jednak kiedyś było inaczej, zęby rwano na “żywca” i taki mit został do dzisiaj. Bardziej boimy się tego jak może boleć wizyta u dentysty we Wrocławiu, niż tego jak rzeczywiście bolało z przeszłości. W większości przypadków jest tak, że po zejściu z fotela stwierdzamy, nie było tak źle.

Dentysta Wrocław w oczach dziecka

Rodzice nie powinni straszyć dzieci stomatologiem. “Jak nie będziesz mył zębów, pójdziesz do dentysty?” Oj, nie róbmy tego sobie i swoim dzieciom. Lepiej powiedzieć: “jak nie będziesz myć dobrze zębów, porobią Ci się czarne dziury”. Na pierwszą wizytę zabierzmy dziecko, zanim będzie trzeba, śmiało czterolatkowi możemy zrobić przegląd. Atrakcją będzie dla niego podnoszony fotel, lampa bijąca mocą w twarz, różne pilniczki na długiej ręce. Zbudujmy w nim pozytywne skojarzenia, zanim trafi na prawdziwe leczenie. Jeśli już leczenie będzie konieczne, wybierzmy się do dentysty we Wrocławiu, póki ubytki są malutkie i leczenie będzie bezbolesne. Wpiszmy w wyszukiwarkę: dentysta Wrocław dla dzieci. Pojawią nam się gabinety przystosowane dla dzieci, gdzie ściany są kolorowe, zabawki poukładane w poczekalni, a na ekranie w czasie leczenia leci bajka. Gdzie jedynym obciążeniem dla dziecka jest trzymanie szeroko otwartej buzi.

Idealny dentysta z Wrocławia

Teraz czas na przemyślenia. Zastanów się, ile gabinetów stomatologiczny w życiu odwiedziłeś? I dlaczego tak dużo? Jeśli wcale nie dużo, to gratulacje, albo super ekstra dbasz o uzębienie, albo masz jednego idealnego. Jednak rzeczywiście skaczemy po gabinetach. Dentysta we Wrocławiu jest poszukiwany bardzo często. Stomatolodzy, albo coś nam źle zrobią, więc do nich nie wracamy. Czasami świetny dentysta, ale niestety nie stać nas na częste wizyty, więc robimy to co najpilniejsze, a dalej czekamy na refundację z NFZ w lokalnej przychodni.

Warto także w sieci poszukać informacji o danym gabinecie. Czy renoma o danym stomatologu jest pozytywna, czy w większości cieszy się dobrą opinią. Także warto prześledzić, jakie jest wyposażenie gabinetu. Jeżeli czeka nas na przykład leczenie kanałowe, warto zwrócić uwagę czy mają znieczulenie komputerowe. Gabinety wyposażone w takie cuda techniki pomogą pokonać historyczne horrory o dentystach z Wrocławia.

Nie taki diabeł straszny – dentysta Wrocław

Pomimo tego, że czujemy trwogę przed wyjściem do dentysty we Wrocławiu, świadomie wiemy, że takie wizyty są niezbędne. Dla naszego zdrowia, samopoczucia i możliwości swobodnego uśmiechu. Przy zdrowym uzębieniu możemy jeść wszystko, co chcemy, niestraszne są nam lody i kawa na jednym spotkaniu. Być może z biegiem lat mit o dentystach odejdzie  w przeszłość, a wizyty będą należały do przyjemniejszych. Wraz z rozwojem techniki idziemy w stronę, gdzie nigdzie już nie będziemy czuć bólu i nieprzyjemności.

Dodaj komentarz

scroll to top