Jakie korzyści dają implanty zębów Kraków

implanty zębów Kraków

Kiedy myślisz o możliwościach, jakie masz, gdy zachodzi konieczność wymiany zęba, implanty zębów Kraków z pewnością są jedną z najbardziej interesujących Cię opcji. Faktem jest, że w porównaniu z innymi dostępnymi sposobami leczenia implant dentystyczny kosztuje sporo pieniędzy, ale inwestycja jest tego warta. Krakowska klinika dentystyczna Implantis od lat wyróżnia się wśród ośrodków stomatologicznych poziomem świadczonych usług i zaawansowania technologicznego, pozwalającego na stosowanie leczenia o najwyższych światowych standardach.

Jak działają implanty zębów Kraków?

Jak się słusznie domyślasz, wszczepienie implantu to zabieg znacznie bardziej skomplikowany, a przez to dłużej trwający, niż zabiegi dentystyczne, do których jesteśmy przyzwyczajeni (przeczytasz o nim tutaj https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/). Cały proces, podczas którego wszczepiane implanty zębów można podzielić na następujące etapy:

Konsultacja wstępna – podczas której stomatolog wykona wyciski i prześwietlenie zębów, aby stworzyć model zęba zastępczego i dokładnie wyznaczyć miejsce, które będzie zajmował wszczepiony implant.

Implantacja właściwa – w trakcie dwóch oddzielnych procedur, wszczepy implantów dentystycznych zostaną wprowadzone do kości szczęki i pozostawione, aby zrosły się i zostały zaakceptowane przez otaczającą je tkankę szczęki lub żuchwy. Zwykle zajmuje to około 3-6 miesięcy. Następnie lekarz stomatolog założy na słupki implantu łączniki i wykona kolejny wycisk, aby Twój sztuczny ząb mógł zostać prawidłowo ukształtowany i by idealnie pasował do swojego otoczenia.

Wprowadzenie – na koniec opiekujący się Tobą dentysta umieści ząb zastępczy na filarze i wkładzie implantologicznym, kończąc zabieg.

Warto mieć na uwadze, że nie każdy może mieć wszczepione implanty zębów Kraków. Aby zabieg wszczepienia implantów dentystycznych mógł być skutecznie i bezpiecznie przeprowadzony, musisz mieć zarówno zdrowe dziąsła, jak i mocną kość szczęki. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby ustalić, czy jesteś realnym kandydatem do tego leczenia z zastosowaniem stomatologii odtwórczej, jest rozmowa z lekarzem dentystą. Czasami może się okazać, że konieczne będzie wykonanie przeszczepu kości lub dziąseł, aby przygotować usta i kwalifikować się do implantacji.

Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Implanty zębów Kraków to dla ich posiadacza i użytkownika wiele korzyści, zwłaszcza w porównaniu z innymi zabiegami odtwórczymi. Chociaż koszt i czas, jaki zajmuje ich umieszczenie, mogą początkowo wydawać się zniechęcające, na dłuższą metę ich korzyści znacznie przewyższają te wady. Oto niektóre z głównych zalet implantów dentystycznych:

Niskie koszty utrzymania – implanty dentystyczne działają dokładnie tak samo, jak Twoje naturalne zęby, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o zapewnienie im szczególnej opieki. Po prostu kontynuuj szczotkowanie i nitkowanie zębów tak, jak to robisz zwykle.

Brak ograniczeń dietetycznych – ponieważ implanty dentystyczne działają i wyglądają jak Twoje naturalne zęby, nie będziesz musiał unikać żadnych pokarmów po ich zainstalowaniu ani traktować ich w jakikolwiek inny sposób, niż traktujesz swoje naturalne zęby.

Długotrwałość eksploatacji – jeśli zdecydujesz się na implanty dentystyczne, możesz oczekiwać, że ząb zastępczy przetrwa do końca życia. W porównaniu z innymi uzupełnieniami, które zwykle wytrzymują około 5 do 10 lat, zanim będą wymagały wymiany, można zrozumieć, dlaczego poświęcenie czasu i koszt implantów dentystycznych są tego warte na dłuższą metę.

Estetyczna atrakcyjność – implanty dentystyczne są dostosowywane przez dentystę w klinice Implanty Zębów Kraków, aby dokładnie odpowiadały wyglądowi Twoich naturalnych zębów i idealnie komponowały się z Twoim uśmiechem. Co więcej, działają tak jak Twoje naturalne zęby, więc po wygojeniu nie będziesz nawet pamiętać, że masz implant dentystyczny!

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe korzyści, łatwo zrozumieć, dlaczego wielu dentystów uważa implanty dentystyczne za złoty standard wymiany zębów. Jeśli szukasz trwałych, naturalnie wyglądających i wytrzymałych uzupełnień zębów, już dziś porozmawiaj ze swoim dentystą na temat implantów dentystycznych.

Dodaj komentarz

scroll to top