Otwieranie zamków – kto może nam pomóc dostać się do własnego domu?

04.jpg

Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy nie może wejść do własnego domu lub mieszkania. Czasami dochodzi jednak do tego typu zdarzeń i to w najmniej odpowiednim momencie. Co wówczas możemy zrobić? Najlepszym krokiem będzie wezwanie specjalistycznej pomocy.

Ślusarz – czy rodzaj zamka ma znaczenie?

Ślusarz jest specjalistą, który pomoże nam w tak ekstremalnej dla nas sytuacji. Doświadczony i wykwalifikowany pracownik pogotowia zamkowego jest w stanie otworzyć każdy zamek, bez względu na jego typ czy rodzaj zastosowanych zabezpieczeń. Pomagają mu w tym specjalistyczne narzędzia. Typów zamków jest obecnie bardzo dużo. Każdy z producentów stara się korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Klasyfikacji zamków jest wiele. Możemy je zestawić chociażby ze względu na poziom zabezpieczeń. Instytut Mechaniki Precyzyjnej przyznaje bowiem zamkom jedną z trzech kategorii. Modele oznaczone literką A są najłatwiejsze do złamania, a te posiadające literkę C – najtrudniejsze. Poza tym zamki można podzielić ze względu na sposób ich montażu. I tak wyróżniamy modele podklamkowe, wpuszczane oraz nawierzchniowe.

Otwieranie zamków – jak działa pogotowie zamkowe?

Rozwój technologii sprawił jednak, że coraz chętniej sięga się po zamki elektroniczne. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala nam łatwiej kontrolować chociażby kwestie dostępu do konkretnych pomieszczeń. Dobry ślusarz jest w stanie otworzyć każdy ze wspomnianych zamków. Nie będzie też miał problemu z ich właściwą klasyfikacją. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie będziemy mogli wejść do własnego domu, to powinniśmy sprawdzić, kto w naszej okolicy zajmuje się awaryjnym otwieraniem zamków. Bez problemu zrobimy to w sieci. Jedna z firm znajduje się np. tutaj https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Tego typu punkty działają najczęściej całodobowo. Dzięki temu skraca się czas realizacji danego zgłoszenia. Dobry ślusarz otworzy drzwi szybko i bez dodatkowych uszkodzeń. Jego działania nie będą też przeszkadzały sąsiadom, co ma szczególne znaczenie w blokach. Dlatego właśnie nie warto działać na własną rękę, tylko skorzystać z pomocy specjalisty.

Dodaj komentarz

scroll to top